Ново
Декоарт Американа Акрилна Боја, оз. Бејби Блу

Декоарт Американа Акрилна Боја, оз. Бејби Блу

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.67

Без разлика дали започнувате сам проект, создавате уникатни подароци или возите велосипед со различни коефициенти и завршува Оваа високо-Пигментирана Акрилна Боја Американа е идеална за украсно сликарство, домашен декор и општи занаетчиски проекти. Живописната, богата акрилна боја лесно се вклопува со другите во линијата Американа, произведувајќи мазни, кремасти бои кои се сушат до издржлив мат финиш. Трансформирајте различни површини, вклучувајќи дрво, платно, гипс, смоли, папие маше, свеќи, ѕидови, ткаенина, кожа, стиропор, Керамичка бисквит, полимерна глина, хартија, табла за постери, метал и многу повеќе. Декоарт Американа Акрилна Боја, 2 мл.,. На база на вода. Нетоксични. Светли и лесни пигменти. Одлична боја за сите површини. Конзистентност на бојата и вискозноста. Постојана издржлива мат боја заврши. Идеална боја за професионален уметник, занаетчии и студенти. Доаѓа во 200 светли бои. Одлична Покриеност со само еден слој.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој комплет за тенџере за боја е одличен начин да пробате нова палета на бои, да истражите специјализир

Овие 12 маркери за акрилна боја, среден врв од 2 мм, се разноврсна забавна алатка идеална за создавање уме�

Апстрактен Акрилик, Сатен, 120мл, Црвен Портокаловисоко пигментирани, тешки акрилни бои за тело во иноват

Фолкарт 2 фл оз МултиПовршинска Акрилна Боја обезбедува широк спектар на убави бои совршени за занаетчи

Внимателно формулирана за производство на акрилна боја со слободен проток по разумна цена, оваа боја е �

Фолкарт Акрилните Бои нудат богата, кремаста конзистентност за исклучително мешање и засенчување со од

Со низа живописни, смели бои, Фолкарт сјајната акрилна боја обезбедува неверојатен сјај на сите ваши са�

Нека тече бојата! Нема ограничувања за тоа што можете да создадете Со фолкарт премиум премиум претходно

Оригиналниот Систем 3 акрилна боја им нуди на студентите и почетниците висококвалитетни бои по економи�

Без разлика дали започнувате сам проект, создавате уникатни подароци или возите велосипед различни кое

Направено од непигментирана проѕирна смола, ова гесо обезбедува одличен заб и се суши целосно чисто...

Овој сет содржи акрилни мастила од професионален степен кои се исклучително течни, така што нема потреб

Scroll