Ново
40V ma литиум јон безжичен и без четка за пол -батерија и полнач

40V ma литиум јон безжичен и без четка за пол -батерија и полнач

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2384.00

Се сеќавате кога би можеле да стигнете до недостапни? WEN 40 V Max Lithium јон 10-инчен безжичен пол безжичен комбинира со висококвалитетна моторна пила со најновите достигнувања во пол-технологијата. Проширете ја пилата насекаде од 7,1 стапки до 10 стапки во должина, помагајќи ви да ги исечете дури и најтешките гранки. Нашиот лесен мотор без четка ги ограничува потребите за одржување додека го издолжувате животниот век на единицата. Прилагодливата глава столбови 30 степени во една насока, додека батеријата со јонски јон од 40 V го ротира моторот до 4800 пати во минута. Нашиот дизајн овозможува промени и прилагодувања на сечилото без алатки, како и операции без емисија. Вклучените литиум јонска батерија од 40 V 2 AH и полначот ги елиминираат проблемите на повеќето пол -пили, што значи повеќе бензин, повеќе жици за продолжување и минимално одржување. Оваа батерија е исто така компатибилна со целата серија WEN 40 V Max Lithium-Ion, вклучувајќи го и вентилаторот WEN 40410 40 V лисја, Trimmer WEN 40413 40 V String, The WEN 40415 40 V Hearge Trimmer, WEN 40417 40 V моторна пила и WEN 40439 40 V Lawn Lawn Mower . Овој пакет вклучува 10-инчен водич за водичи, 10-инчен ланец (3/8 инчен терен, мерач од 0,05 инчи, 40 линкови за погон), лента за рамо, шуга, батерија од 2 AH и полнач. И бидејќи тоа е производ на WEN, вашиот 40 V столб за пила е поддржан од двегодишна гаранција, национална мрежа на квалификувани техничари за услуги и пријателска линија за помош на клиенти, за да бидете сигурни дека се сеќавате на Вен. Телескопското вратило се протега насекаде од 7,1 стапки до излез до 10 стапки во должина до до 14 стапки на надземни достигнувања. Спуштете ја главата 30 степени во една насока. Прифаќа и 2 AH и 4 AH 40 V Li-Ion батерии за време на траење до 40 минути. Мотор без емисија без четки значи помалку одржување и подолг животен век во споредба со другите столбови. Вклучува 10-инчен водич за водичи, 10-инчен ланец, шуга, лента за рамо, батерија од 2 AH и полнач.

Главните својства

Избор на купувачот

Scroll