Ново
-А-ГЛАНСКИ БЕЗБЕДНИЦИ НАДВОРЕШНИ МЕСЕЧНИ ПАРСКИ ПОДНЕСУВАЕ, МЕСЕЦИ, 22? 17

-А-ГЛАНСКИ БЕЗБЕДНИЦИ НАДВОРЕШНИ МЕСЕЧНИ ПАРСКИ ПОДНЕСУВАЕ, МЕСЕЦИ, 22? 17

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.67

Внимавајте на вашиот зафатен распоред со at-a-glance Quicknotes. Вклучува 12 несакани месечни страници за календари и пресудени дневни блокови за прилагодено закажување. Исчистете ги аглите навлечете ги страниците и чувајте ги рамни. Оваа месечна подлога за биро има перфорирани страници за лесно солза. At-a-glance Quicknotes дадена месечна подлога за биро, 12 месеци, 22 "x 17" : 12 дадени месечни календарски страници. 1 месец по формат на страница. 2 1/2 "x 2 1/2" владееше дневни блокови. Quicknotes жолт обележан дел. Страниците се перфорираат. Формат од недела до сабота со засенчени викенди. Широка, црна хартиена врзана за врзана со очните капаци за виси. Јасни агли за да ги затегнете страниците. Големина на страница 22 "x 17". Севкупна големина на подлогата за биро за AT-A-Glance : 21 3/4 "x 17 1/8" x 3/32 ".

Главните својства

Избор на купувачот

Геометриски Месечев Бран II печатење со Прилагодени Монограмдимензии : 10" Висок x 16" Широк x 1 / 8 "Дебел 12" Ви

Искористете го максимумот од вашиот работен простор користејќи Календар За биро За Сино Небо 2021 година,

Подлогата за Биро линдли е одличен додаток на секое домашно или канцелариско биро Користете го овој кал

Материјал : Стп Кожа Тежина : 0,22 кг Големина : 31,5 х 15,7 инчи Пакување : Картон Пакетот вклучува : 1 Компјутер

Ултрамазната подлога за биро ја штити вашата работна површина од гребнатини, дамки и излевања...

БироРампа СЕ ПОЈАВУВА ТВОЕТО БИРО Убедливо најлошите влошки за биро на пазарот! Целосно го трансформир�

Класичната црна кожа биро Hty Supply е идеален, безвременски додаток на вашата колекција додатоци за канцел�

Секој месец има различна тропска локација Неприкосновени дневни блокови плус датуми за паметење...

Прекрасни панорамски фотографии од пристаништето Дизајн на позадина и шема на бои координираат со секо

Овој календар за подлога за биро е одличен додаток на секоја канцеларија или комерцијална средина...

Подлогата за биро содржи едномесечен календар на секој лист за да го задржите вашиот распоред секогаш н

Секој месец има инспиративна слика со мотивациона тема и цитат Издржливата табла обезбедува цврста пов

Едноставно користете крпа за да ги избришете течностите, прашината, маснотиите и нечистотијата Мазната

Персонализирајте, организирајте го и заштитете го вашиот работен простор со оваа квалитетна подлога за

Scroll