Ново
Ахил АТР Спорт XL Ол-сезона 205 45R 87V гума

Ахил АТР Спорт XL Ол-сезона 205 45R 87V гума

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1086.56

Ахил АТР Спорт е гума со високи перформанси во сите сезони, дизајнирана за употреба на патнички автомобили и им нуди на возачите силни перформанси во текот на целата година. ATR Sport е изграден со еко-безбедна технологија која ја намалува отпорноста на тркалање за подобра ефикасност на горивото и има спортски дизајн на шара за максимално забрзување, сопирање и ракување. Ахил е посветен на обезбедување на најнапредни гуми за сите потрошувачи. Неговите производи ривал на конкурентот од светска класа гуми бидејќи компанијата продолжува да иновира со технолошки напредни производи користејќи современи методи. Achille ATR Sport XL All-Season 205/45 R16 87 V Tire Напредно офсет дизајн го максимизира трансферот на енергија на патот и обезбедува одлична влечење на сите временски услови и се спротивставува на хидропланирање . Компјутерскиот дизајн на профилот овозможува одлична удобност, одговор на управување и удобно, тивко возење . Широк челичен појас овозможува одлични можности за влечење и прицврстување, намалување на страничното лизгање и подобрено сопирање . Производител : Ахил. Fits : 2007-11 Kia Rio5 SX и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фиксен додаток за да проверите.

Главните својства

Избор на купувачот

Scroll