Ново
Алан Холдсворт - Летни Џез Денови Во Варшава ' - ЦД

Алан Холдсворт - Летни Џез Денови Во Варшава ' - ЦД

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 576.00

Делукс цд + двд сет. Заедно Со Холдсворт, оваа неверојатна изведба го прикажува Алан како игра Со Своето Трио, со покојниот Дејв Карпентер на бас и Гери Новак на тапани, кој исто така придонесува за белешките на лагер за ова издание. Изведбата на Варшавските Летни Џез Денови 98 беше прекрасно снимена, снимена и првично емитувана на полската Телевизија. Квалитетот на звукот и на аудио и на видео е неверојатен и беше дигитално повторно совладан од оригиналните ленти. Покрај перформансите на емитувањето, ДВД-ТО содржи бонус снимки од изведбата. Летните Џез-Денови Во Варшава се уште се едни од најпрестижните и најавуваните џез-фестивали во светот, а за настапот На Триото Алан Холдсворт од 1998 година и денес се зборува како еден од најголемите моменти во историјата на фестивалот. Алан Холдсворт-Варшава Летни Џез Денови ' 98 - ЦД.

Главните својства

Избор на купувачот

Музичкиот документарец на роберт Муге од 2003 година, ПОСЛЕДНИОТ ОД МИСИСИПИ ЏУКС, ги истражува избледени

Во истата насока, насловната страница на "Бог Да Го Благослови Детето", конапишана Од Били Холидеј И Арту

Били Јејтс Само Биди ти (ЦД НОВО)Етикета : Цд / Индисформат : Датум На Издавање : 24 Мај 2011не На Дискови : 1upc

Бродвеј класици кој пијано Наречен цитат;Пијанист На Претседателот;, Дејвид Озборн најави над 40 настапи

ПредСопственостРеволуционер, Том 1 [ПА] Со Бесмртна Техника (ЦД, Јули2004, Природата Звуци) БАРКОД : 0822720711024

Сонце Рекет е албумот од 2020 година од легендарниот Бостон трио Фрлање Музи, кој се состои од Кристин Хер�

Ова Е второто ЦД НА Византискиот Хор На Катедралата Свети Ѓорѓи, со музика на службата За Утрена (Ортрос)

2019 ослободување Осмата снимка На Џеј Ди Ален за Савант Рекордс го наоѓа диво инвентивниот саксофонист к

Генијален текстописец, музичар, текстописец, поет, драматург, фотограф, колумнист, блогер и вистински му

Специјално издание кое содржи" ново " преземање На Норма Џенкинс и куклите класичен цитат од 1996 година;А�

Еван Паркер на тенор саксофон, Стив Бересфорд на пијано, Џон Едвардс на бас и Луј МохолоМохоло на перкус�

Лил Блеки пукна на рап сцената на рана возраст од 16 кога тој објави Уште Светски Познат, Млад и Опасен во

Кога бендот го поминува најголемиот дел од својата година на пат, неговите членови сигурно ќе имаат сво�

Роби Фурзе и Мило Кордел, музичките оркестри кои стојат зад Големиот Пинк го објавуваат својот дебитант

Растејќи во Заливот, бевме изложени на многу електро и Мајами бас Решивме дека тоа ќе биде забавно да се

ДалРиата (НОВО ЦД) Етикета : Цд / Индисформат : Датум На Издавање : 13 Ноември 2007не На Дискови : 1 : 5060156100011 ал

2цдсетот содржи 30 песни Од Руби Браф во 3 различни поставки : 16 песни / 3 песни во дует со корнет и пијано w...

2010 две цд прослава на овој почетокот на рс снимки објавени помеѓу 1946 и 1958 Четирите Мелодии првично беа ф�

Ал Трио Хаиг Ал Хаиг Трио (Период) (ЦД НОВО)Етикета : Есенцијална Медиумска Група Модформат : Цд Модрелац�

Познат по својот заштитен знак звук, спој на возбудлив и технолошки транс, Снајдер брзо станува еден од �

2010 ослободување Од Австралискиот пејач / текстописец Џејмс Морисон, соработка со вокалниот квартет Иде�

Секој ABБИси поп и земја ги погоди овие кантрирокери во 70тите години плус расел Смит соло хитови, корици �

Незвучните Ремикси содржат 17 повторно замислени верзии На најновиот албум На Божјиот Модул Ирис, Е С А, �

Еклектичен избор на кантри музика ве чека на овој 2ЦД сет полн со најдобри песни со кои можеби Не сте зап�

Scroll