Ново
Алфонс Муча Мини Ѕид Календар

Алфонс Муча Мини Ѕид Календар

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 287.84

Ниту еден уметник не го доловил гламурот наa на перките како дефинитивно Како Алфонс Муча. Наречен "татко" На Арт Нову, овој чешки уметник ги надмина границите помеѓу комерцијалната и ликовната уметност, со своите богато украсни слики што украсуваат сѐ, од рекламни постери до калапи за бисквити. Неговото високо стилизирано уметничко дело, предизвикувајќи дух на луксуз и одмор, се слави во овој мини ѕиден календар. Информативниот текст ја придружува секоја работа и датумот се одликува со прегледи од претходниот и следниот месец. (1) Дополнителни Детали За Производот - Тип На Производ : Мапи, Календари, Игри На Табла // Обврзувачки : Ѕид // Предмет : Календари И Дневници > Историја - Модерна (Крајот На 19 Век до 1945 година) > Разгледници > Отпечатоци // Големина : 6,90 х 5,10 // Големо Печатење : Н // Соработници : Студио За Пламен Дрво, // ЕАН : 9781839646546 // ИСБН : 1839646543 // Повратно : Y // Медиумска Ставка : N // Втиснување : // Индексирање : // Датум На Објавување : 2021-10-19 // Верска ставка : n (2).

Главните својства

Избор на купувачот

Опис Ова Е ѕиден календар, кој е направен од висококвалитетни материјали, издржливи и може да се користи

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Случајно Од пазарот На Џојбај.Опис...

Василиј Кандински бил познат сликар, гравер и литограф роден во русија, кој често се смета за еден од нај

Опис : овој календар за биро е мини и едноставен, што е исто така добра декорација на вашето биро.Овој кал

Опис : на овој календар има издржливо двојно спирално врзување за лесно вртење на страницата, што ви ово�

Кралските ботанички Градини, Кју, ја отворија Галеријата Маријана Норт во 1882 година Во него се сместени

Во партнерство со натпреварот За Астрономски Фотограф На Годината На Кралската Опсерваторија Гринич, п

Scroll