Ново
АВЛОН ДОМ АЛТОН Апстрактна ткаена област килим, 5,25 '7,55'

АВЛОН ДОМ АЛТОН Апстрактна ткаена област килим, 5,25 '7,55'

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1280.00

Колекцијата Алтон прикажува зачудувачка меѓусебна мешавина на сјајни и мат предива. Поедноставените текстури во овие тонски килими се хармонично. Колекцијата Алтон ќе го осветли вашиот под и ќе му даде пријатна амбиент на вашиот ентериер. Машински ткаени од најлон/полипропилен мешавина. Секој во Авалон домови доаѓа да работи секој ден затоа што ние сме страствени за градење домови што навистина ги одразуваат нашите клиенти за живот и избор на живот. Ние сме навистина посветени на обезбедување ненадмината убавина и функционалност во домот на вашите соништа, со највисоко ниво на услуга. За да се осигурате дека вашето сопствено искуство за градење на домови е стручно планирано на секој чекор од патот, собравме тим како никој друг во метро областа Оклахома Сити. Машински ткаени најлон и полипропилен мешавина. Тежок, густ, мек куп со текстурирано предиво. Потресени измиени бои. Инхерентно отпорна на дамки. Висина на купот : .55 in. Препорачана е подлога за килим.

Главните својства

Избор на купувачот

Дајте им на нозете удобност што ја заслужуваат со додавање на Марта Стјуарт Блумфилд многу лимони кујнс

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Сирен, без напор, служат како примерна претстава на �

Колекцијата Канон е одличен начин да се истражат различни стилови на дизајн и теми Обидете се со модере�

Намалување на полиестер во Турција, колекцијата Јоцелин прикажува антички инспирирани мотиви, модерни�

Преголемите геометриски стилови како оние во колекцијата Сан Франциско заземаат централна фаза за да с

Повикувајќи се на умот на уметноста на кубистичките луминари, оваа прекрасна, современа област за дизај

Покажете ја гордоста со едноставно Daisy 3 'x 5' Demi Boy Chevron Chenille килим од колекцијата на флуидност Секој ќе ужи

Уметноста, генијалноста и достапноста се она за што се работи колекцијата Cherrywood Достапни во современи и

Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен

Чувајте го вашиот модерен дом во тренд со овој современ килим кој има стилски дизајн Овој 100% полипропил�

Краток опис не е достапен OZN1171 Карактеристики : Техника : ткаена Материјал : 100 PCT полипропилен / олефин...

Изберете од низа нијанси од студените тонови до топлите нијанси со колекцијата Фурни Цврста боја со гус

Колекцијата Jaxton има привлечни глобални инспирирани дизајни кои се преполнуваат со елеганција и благод�

Scroll