Ново
БОСАЛ САД 1001741

БОСАЛ САД 1001741

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 126.24

Овој Пригушувач за Издувни Гасови Босал има единечен влез и излез за офсет од 2-1/4 инчи. Изработен е од алуминизиран челик. Произведено во САД и дизајнирано да трае, за оние кои бараат зголемени перформанси и подобра економичност, Пригушувачите На Магнафлоу го даваат мазниот длабок звук што го сакате и широко отворената моќност на изведба што ви треба. Овие системи се инженерска рамнотежа на нивото на внатрешен и надворешен шум и се тестираат според стандардите sae j1169. Карактеристики Направени Во Сад. Сите Копач Свиткана Цевки. Зголемена Коњска Сила и Вртежен Момент. Спецификации Големина : 6 во. Офсет големина : 2.25". - ШКУ : КСАО602033.

Главните својства

Избор на купувачот

Scroll