Ново
Цревото за ладење на радијаторот се вклопува во Изберете: 2013- Chevrolet Malibu, 2012- Buick Regal

Цревото за ладење на радијаторот се вклопува во Изберете: 2013- Chevrolet Malibu, 2012- Buick Regal

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.33

Цревото за ладење на течноста за ладење на порти е произведено за да одговара на специфични апликации. Слично на спецификациите на OEM. Одобрено за морски апликации. Подреди за горниот, долниот, бај-премин, грејачот и другите апликации за црево за ладење. Ова ја намалува потребата за внатрешни извори во многу апликации. Meets SAE 20 R4 и 20 R3 тип EC класа Д-1 и Д-2 спецификации.Најм за оценување : -40 A F до 275 A F (-40 A C до 135 A C) во апликации за црево за ладење. Забелешка : Гејтс препорачува да ги замените стандардните држачи за црви и натоварени прстиња со порти Power Grip (R) SB -стеги секој пат кога ќе се инсталира ново црево за ладење. FITS Изберете : 2013-2014 Chevrolet Malibu 4 Cyl 2,4 L 2012-2016 Buick Regal 4 Cyl 2,4 L 2012-2016 Buick Lacrosse 4 Cyl 2,4 L 2014 Chevrolet Impala 4 Cyl 2,4 L и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот вклопување за да проверите.

Главните својства

Избор на купувачот

Обликувано црево на долниот радијатор Acdelco 26420x обликувано црево за ладење радијатор Дополнителни карак

HVAC HVAC Geater Hose изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произведув

Цревото за ладење на течноста за ладење на порти е произведено за да одговара на специфични апликации С�

Фабриката за црево за ладење обликувани порти, обликувана за да одговара на специфични апликации...

Цревото за ладење на моторот URO Parts изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занае�

Цревата за бајпас за ладење на моторот на моторот се дизајнирани со употреба на фабрички спецификации н

Фабриката за црево за ладење обликувани порти, обликувана за да одговара на специфични апликации...

Црево, обликувано (само acdelco ситемера) црево за ладење на радијаторот Дополнителни карактеристики Боја :

Rein Chose Chouse Chose на моторот изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство...

Acdelco Professional, Premium Atermarket Hoses на течноста за ладење се составени од специјално измешани материјали за да се

Модуларните црева за ладење се наоѓаат на многу од денешните возила и се многу покомплексни од стандард

Цревото за ладење на течноста за ладење на порти е произведено за да одговара на специфични апликации С�

Стегач на црево со висок вртежен момент; 2,75 ин.; BD Diesel Performance е единствена меѓу своите врсници со тоа што д

Оригинален облик на радијаторско црево на оригиналниот црево на радијаторот е оригинален дел, во кутиј�

Оригинално обликувано црево за ладење Оригиналното црево за ладење е оригинален дел, во кутијата на про

Acdelco Professional, Premium Atermarket Hoses на течноста за ладење се составени од специјално измешани материјали за да се

Фабриката за црево за ладење обликувани порти, обликувана за да одговара на специфични апликации...

Scroll