Ново
Де Цеко Тестенини Фетучин тестенини-оз

Де Цеко Тестенини Фетучин тестенини-оз

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.67

Декеко бр.06 Фетучин - 16 унца 2 20 по случај. 6, Бавно Сушен. Збогатен производ од макарони. Не гмо : не-генетски инженерски состојки (Производи направени со не-генетски инженерски состојки како процес потврден ОД DNV GL). Време за готвење 11 мин. Ал денте 10 минути. Сертифициран сушен 18 часа. За тестенини со супериорен квалитет. Гриз од грубо зрно. Студена планинска вода. Бронзено нацртана текстура. Од Татко До Син : Од 1886 година ја сносиме важната одговорност за зачувување на традицијата на квалитетни тестенини без компромис, користејќи ги истите методи на обработка што беа воспоставени пред 130 години. Ова ни овозможува да го донесеме вистинското задоволство на италијанската кујна на масите низ целиот свет. Методо Де Цеко : 1. Бавно Сушење : тоа беше 1889 година, како што е запишано Во Енциклопедијата Тречани, Кога Филипо Џовани Де Цеко го измисли првиот систем за бавно сушење со ниска температура. Ние и денес го користиме истиот метод за најдобро да го зачуваме природниот вкус и истата арома на пченица и природната боја на нашиот гриз за тестенини со супериорен квалитет. 2. Гриз од грубо Зрно : ние користиме само брашно од гриз од грубо зрно со цел да го зачуваме интегритетот на глутенот и да добиеме тестенини што е секогаш ал денте. 3. Ладна Планинска Вода Мајела : тестото го правиме исклучиво со ладна вода од Планините Мајела, на температура помала од 59 степени F обезбедувајќи совршена цврстина кога се готви. 4. Текстура Нацртана од бронза : ние ги правиме нашите тестенини со бронзени чинии за цртање за да гарантираме идеална порозност за најдобро да го фатиме сосот. Квалитетот на нашите тестенини е сертифициран. DNV-GL : Сертифициран производ. Де Цеко квалитетот е наследна страст. Откријте ги најдобрите рецепти за совршени италијански тестенини. Де Цеко ја почитува животната средина од почеток до крај. ЕПД : декларација за еколошки производ регистарски број : С-П-00282. Произведено Во Италија.

Главните својства

Избор на купувачот

ТЕСТЕНИНИТЕ ОД КАФЕАВ ОРИЗ ТИНКЈАДА СЕ БЕЗ ПЧЕНИЦА, БЕЗ ГЛУТЕН И СЕ ПРАВАТ ВО ПОСВЕТЕН ПРОИЗВОДСТВЕН КА�

100% Тврда Пченица Груби Тестенини Од Гриз, месете со чиста изворска вода, обликувани преку Бронзени Матр�

Пријателски Производедна Состојкависок Протеинвисока Во Фиберглутен Слободен Сертифициран Веганусда

Со векови, регионот на Неапол во Италија уживаше совршени услови на почвата и климатските услови, идеал�

Послужете се насмевки кога готвите оброци со кутија со голема вредност тестенини Нашите тестенини на П�

Пенсилванија Холанѓани klудли од јајца Нашите вкусни тестенини и панделки се достапни во најразлични фо

Вермикели Макарони Производ ЛА МОДЕРНА ФИДЕ ТЕСТЕНИНИ, 7 МЛ : Направено од 100% Тврда Пченица.moderna PERMICELLI ТЕ�

Тестенините за тестенини за коса на Ел Сембрадор, се 100% Дурам пченица Семолина, збогатен производ со мак

Јадете здраво и сè уште доживејте ја радоста на тестенините со Dreamfields Spaghetti 13,25 унци Тестенините со Dreamfield

Тестенини Рони Ангел Тестенини за коса со билки Ова е тестенини за коса од ангел во кремаст сос од тревк�

Ако сакате малку кинеска талент во вашите оброци, тогаш размислете да користите тестенини од Ина Чоу Ме�

Компанија за тестенини 100% цело зрно камут Здравје на срцето (диети богати со храна од цели жито и друга р

Повеќе од 100 години, брендот „Сан Giorgорџо“ понуди производи за тестенини што ги уживаат семејствата со �

Тестенините Од Барила Наут се прават со една едноставна состојка : брашно од наут Единственото изненаду

Ронко шпагети е малку масно и идеален за топли и ладни јадења со тестенини Ронко Спагети е исто така нат�

Планинска Куќа Шпагети Со Сос Од Месо #10 Може : Брза подготовка! Само додадете вода во торбичката и добро

Ангел коса со златно мелено семе од кафеав ориз пастарич во целото гранито помага во намалување на ризи�

100% Тврда Пченица Груби Тестенини Од Гриз, месете со чиста изворска вода, обликувани преку Бронзени Матр�

Тестенини со кафеав ориз Tinkyada се вкусна храна што можете да ја направите како дел од странично или главн

Со векови, регионот на Неапол во Италија уживаше совршени услови на почвата и климатските услови идеалн

Веќе знаете дека границите постојат само во вашиот ум Имате високи стандарди за вашиот живот и вашето с�

Ние осигуруваме дека нашите тестенини имаат ист вкус и текстура како свежо зготвените тестенини од рам�

Направено со Витаспелт?Чиста Чудотворна Храна Направена со Сите Природни Состојкисе користи зборот пр�

Изработени со најдобрите сурови состојки добиени Од Северна Италија, нашите тестенини без глутен струч

Сите Природни Направени со 100% Пченкарен Флунон Гмо Проект Потврденкошерн Недалеку од Ридовите На Долин

Гночи, изречен Nyohkee, е традиционално италијански кнедран компир Колавита го нуди овој класичен италијан

6 Пакувања Традиционални италијански Тестенини Од Шпагети Карбонара 100% Тврда Пченица 16оз Тестенини нап

Лотос Храна ви носи Забранет Ориз® Рамен, традиционални Тестенини во Јапонски стил направени од нашиот

Инспирирани од најдобрите италијански тестенини и збогатени со вкусни турски состојки, Фуерела фузили

Кантен тестенини се прават само од влакната на морскиот зеленчук и се моментални Во Јапонија, тие се поз

Scroll