Ново
Де Цеко Тестенини Лингвин Тестенини-оз

Де Цеко Тестенини Лингвин Тестенини-оз

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 82.08

Декеко бр.07 Лингвин - 16 унца 2 20 по случај. Тестенини, Број 7, Бавно Сушени. Збогатен производ од макарони. Не гмо : не-генетски инженерски состојки (Производи направени со не-генетски инженерски состојки како процес потврден ОД DNV GL). Мугнаи дал 1831. Време за готвење 12 мин. Сушени за 18 часа сертифициран. За тестенини со супериорен квалитет. Од татко до син. Семејството Де Цеко започнало со мелење во 1831 Година Во Фара сан Мартино : вистинска вокација која во 1886 година еволуирала во автентична уметност на правење тестенини. Долга историја на страст која ја комбинира само најдобрата пченица и уникатното знаење на античките традиции за правење тестенини за да произведе Тестенини Со Супериорен Квалитет. 2. Најдобрите тврди пченица ги избираме најдобрите тврди пченица од Италија и остатокот од светот во однос на квалитетот на глутенот,здравоста, содржината на протеини и органолептичките карактеристики, со цел постојано да гарантираме, и покрај варијабилноста на културите тестенини "ал денте" со интензивен вкус за вкус. 3. Гриз од грубо зрно користиме само"груб" -гриз од жито со цел да го зачуваме интегритетот на глутенот и да добиеме тестенини кои секогаш се "ал денте". 4. Ладна Планинска вода Мајела ние го правиме нашето тесто исклучиво со ладна вода од Планините Мајела, на температура помала од 59 степени F обезбедувајќи совршена цврстина кога се готви. 5. Груба текстура ние ги правиме нашите тестенини со груби плочи за влечење за да гарантираме идеална порозност за најдобро да го фатиме сосот. Квалитетот на нашите тестенини е сертифициран. Сертифициран производ DNV-GL. СТП-ЦЕ-ПЦ-АГРО 38. Де Цеко квалитетот е наследна страст. Откријте ги најдобрите рецепти за совршени италијански тестенини. ЕПД : декларација За Еколошки Производ регистарски број : С-П-00282. Де Цеко ја почитува животната средина од почеток до крај. Произведено Во Италија.

Главните својства

Избор на купувачот

Направено со Витаспелт?Чиста Чудотворна Храна Направена со Сите Природни Состојкисе користи зборот пр�

Декеко бр.06 Фетучин 16 унца 2 20 по случај 6, Бавно Сушен Збогатен производ од макарони Не гмо : негенетски и

Инспирирани од најдобрите италијански тестенини и збогатени со вкусни турски состојки, Фуерела фузили

Одлична вредност тестенините со јајца од пченица се главен дел за вашите омилени рецепти Уживајте во ни

Пријателски Производедна Состојкависок Протеинвисока Во Фиберглутен Слободен Сертифициран Веганусда

Кантен тестенини се прават само од влакната на морскиот зеленчук и се моментални Во Јапонија, тие се поз

Вермикели Макарони Производ ЛА МОДЕРНА ФИДЕ ТЕСТЕНИНИ, 7 МЛ : Направено од 100% Тврда Пченица.moderna PERMICELLI ТЕ�

Компанија за тестенини 100% цело зрно камут Здравје на срцето (диети богати со храна од цели жито и друга р

Тестенините за тестенини за коса на Ел Сембрадор, се 100% Дурам пченица Семолина, збогатен производ со мак

Сите Природни Направени со 100% Пченкарен Флунон Гмо Проект Потврденкошерн Недалеку од Ридовите На Долин

Компанијата За Тестенини Колавита е основана во 1912 година во малиот град Сант Елија А пијаниси, Во Молиз

Барила Лактите тестенини, е именуван по својата извртена тубуларна форма која може да варира во големин

Тестенините Од Барила Наут се прават со една едноставна состојка : брашно од наут Единственото изненаду

Тестенините Со Дебели Шпагети барила, познати и како Шпагетони, е поширока верзија на старите омилени т�

ТЕСТЕНИНИТЕ ОД КАФЕАВ ОРИЗ ТИНКЈАДА СЕ БЕЗ ПЧЕНИЦА, БЕЗ ГЛУТЕН И СЕ ПРАВАТ ВО ПОСВЕТЕН ПРОИЗВОДСТВЕН КА�

Веќе знаете дека границите постојат само во вашиот ум Имате високи стандарди за вашиот живот и вашето с�

Тестенини Рони Ангел Тестенини за коса со билки Ова е тестенини за коса од ангел во кремаст сос од тревк�

Тестенини со кафеав ориз Tinkyada се вкусна храна што можете да ја направите како дел од странично или главн

Јадете здраво и сè уште доживејте ја радоста на тестенините со Dreamfields Spaghetti 13,25 унци Тестенините со Dreamfield

Планинска Куќа Шпагети Со Сос Од Месо #10 Може : Брза подготовка! Само додадете вода во торбичката и добро

100% Тврда Пченица Груби Тестенини Од Гриз, месете со чиста изворска вода, обликувани преку Бронзени Матр�

100% Тврда Пченица Груби Тестенини Од Гриз, месете со чиста изворска вода, обликувани преку Бронзени Матр�

Тестенини, Ориентален Стил, Химе НамаУдон, Обвивка 6.94 МЛ со супа база Содржина : 1 порција Тестенини : 6.63 м

Компанијата Колавита тестенини е основана во 1912 година во малиот град Хилтоп, Сантија А Пијаниси, во Мол

Со векови, регионот на Неапол во Италија уживаше совршени услови на почвата и климатските услови идеалн

Органски црвен леќа Spaghetti32 g нето јаглехидрати ** нето јаглехидрати = вкупно јаглени хидрати влакна.Лев г

Изработени со најдобрите сурови состојки добиени Од Северна Италија, нашите тестенини без глутен струч

Пенсилванија Холанѓани klудли од јајца Нашите вкусни тестенини и панделки се достапни во најразлични фо

Scroll