Ново
Дијамантски Керамички Камен

Дијамантски Керамички Камен

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 223.84

8 1/4" х 2 1/4". Фина ронка (25 микрони) златна дијамантска површина од едната страна, црн керамички камен од другата страна. DC521 е камен на клупа од поретка категорија, бидејќи нуди два различни видови камења. Жолтиот дел е брз и агресивен дијамантски камен, додека темниот е бавен, многу фин керамички камен. Двете површини се прецизно рамни, што е предуслов за совршени резултати од острење. Дијамантскиот камен работи брзо и треба да се користи ако работ е многу густ. Добиената острина обично е доволна за секојдневни задачи. Керамичкиот камен работи многу побавно и дава помазен, остар раб кога е потребно. За алатки и готвачки ножеви, овој клупа камен е меѓу најдобрите понудени. Дијамантски Керамички Камен.

Главните својства

Избор на купувачот

Материјал : Корунддијаметар(надворешен) : 50ммшанк Дијаметар : 6,35 ммвежина : 70гкол : Сина, Црна, Цијан, Црве�

Опис : Дизајниран Со е одвојлив завртка, можете да изберете соодветен за прилагодување на положбата на г

Острење Камен, Нож Острилка Стандарден Дизајн За Планери Спецификација : Тип На Ставка : Острење Камен М�

Карактеристика : оваа камена датотека е погодна за површинско зрно, полирање итн од различни материјал�

Карактеристики : *острилка камен алатки.*Грубо мелење и фино мелење се комбинираат, 200 / 400 / 600 груб ронки е

Scroll