Ново
Дрвена Трпезариска Столица, Крем И Црна, Комплет Од 2-Салторо Шерпи

Дрвена Трпезариска Столица, Крем И Црна, Комплет Од 2-Салторо Шерпи

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2559.84

Дрвен Трпезариски Страничен Стол, Крем И Црн, Комплет Од 2-Салторо Шерпи Овие Дрвени Трпезариски Столчиња Го Ажурираат Традиционалниот Стил со Опуштен и Шармантен Дизајн. Ова Е Јадење Столици Кои Нудат И Шик Стил И Удобност За Долго Време Седи. Седиштето И Задниот Дел На Овие Столчиња Се Тапацирани Со Крем Ткаенина И Акцентирани Со Дијамантско Копче За Тафтување И Украсување На Главата На Ноктите. Задниот Дел На Седиштето Е Малку Валани, Дополнувајќи Ги Закривените Задни Нозе. Спарете Се Со Соодветните Столчиња За Раце И Трпезариска Маса За Елегантен Сет За Јадење. Сетот вклучува : Две (2) столчиња за јадење. Материјали : гумено дрво и ленена ткаенина. Боја На Ткаенина : Крем. Заврши Боја : Рустикален еспресо. Потребно Е Собрание : Да. Тафтувани столици со облоги на ноктите. Генерално јадење стол : 41.5 "H x 19.5" W x 26.25 " D. целокупната јадење стол тежина : 38.06 фунти. Седиште : 19.5" Х х 18 " Д. Мебел Заврши : Еспресо.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој вреден стол За трпезарија во Норфолк нуди врв од цврсто дрво за да добиете извонреден, модерен изгл

Зеке е мешана материјална интерпретација на модерна силуета Деталите за дизајнот изобилуваат од нежно

Јадењето Со Висина На Шалтерот Карл дава ажуриран елегантен изглед на стилот на фармата Столчињата за ј

Едноставно, но елегантно, Страничниот Стол Јотам е посакуван Идеален за помала трпезарија или маса за п�

Создадете атмосфера на луксузна елеганција со безвременска привлечност и добредојдена удобност на Кан

Ќе ви се допадне чистиот, модерен изглед На Страничниот Стол На Вител Совршен за трпезарија со дефинити

Зголемете го трендовскиот изглед на вашата секојдневна трпезарија со овој масен стол за висина на шалт�

Висконт Акцент Перформанси Кадифени Столици За ЈадењеКомплет од 2ЕЕИ5816 Ревитализирајте го вашиот деко�

Широк црна и слонова коска ленти На Safavieh Buchanan 19 во Француски Ресторан Шарени Јадење Страна СтолСет на 2 о

Воведете чувство на носталгија додека се собирате околу трпезариската маса за брз појадок или вечера с�

Создадете атмосфера за интимен разговор за двајца или семејство недела вечера со овој разноврсна капка

Комбинирајте ги уметничките потфати во унифицирана визија за хармонија и благодат со етеричното Столч�

НА ПРВ ПОГЛЕД 1 Тежина Капацитет (фунти) : 225 2 Висина На Седиштето : 19.5 " 3 Ширина На Седиштето : 20 Удобноста

Пирамида Јадење Страна Столици Во собата на 2ЕЕИ928 овие обликувани пластични столици се флексибилни и у�

Продавница Safavieh на Заштедете Пари Живеат Подобро.Сафавиех Лука Ретро Куќа За Јадење, Комплет од 2 донес�

Истражуваат огромното богатство на богатство наследство Со Барон Јадење стол Дизајнирани да резонираа

Scroll