Ново
IAMS Proactive Health Hitten Matte Dry Cat Food, 17. lb

IAMS Proactive Health Hitten Matte Dry Cat Food, 17. lb

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.67

Vitamin E), Dried Beet Pulp, Ground Whole Grain Sorghum, Dried Egg Product, Natural Flavor, Fish Oil (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Potassium Chloride, Fructooligosaccharides, Choline Chloride, Calcium Carbonate, Brewers Dried Yeast, DL-Methionine, Salt, Vitamins (Vitamin E Supplement, Niacin, Ascorbic Acid, Vitamin A Acetate, Calcium Pantothenate, Biotin, Thiamine Mononitrate (source of vitamin B1), Pyridoxine Hydrochloride (source of vitamin B6), Vitamin B12 Supplement, Riboflavin Supplement (Извор на витамин Б2), инозитол, витамин Д3 додаток, фолна киселина), таурин, минерали (цинк оксид, манган сулфат, бакар сулфат, калиум јодид, кобалт карбонат), екстракт од розмари. Маснотии, минимум 21,00% сурово влакно, максимална 3,00% влага, максимум 10,00% пепел, максимум 7,00% магнезиум, максимум 0,10% калциум, минимум 0,90% фосфор, минимум 0,70% фосфор, максимум 1,20% таурин, минимум 0,16% докосахексаексна киселина, минимум, минимум, минимум, минимум, минимум, минимум 0,05%* Омега-6 масни киселини, минимум 2,75%* омега-3 масни киселини, минимум 0,29%* минерали, просечно 6,80% минерали, минимални 5,40% минерали, максимум 8,20% калциум, просечен 1,10% калциум, максимум 1,55% фосфор, фосфор, Просечна 0,87% метаболизирачка енергија 3,990 kcal/kg сурова нафта 21,50% сурова пепел 6,80% сурова влакна 1,90% влага 8,00% калциум 1,10% фосфор 0,90% * не е препознаена како основна хранлива материја од страна на хранливите материи за хранливи материи AAFCO CAT, вие исто така може да ги сакате овие производи, исто така, може да ги сакате овие производи, исто така, може да ги сакате овие производи, исто така, може да ги сакате овие производи IAMS Proaction Health Minte Catte Dry Cat Food, 17,4 lb. Оваа специјално формулирана диета гради силни мускули и обезбедува исхрана богата со протеини што е лесно да се вари. Изберете природни состојки со додадени витамини, минерали и аминокиселини за енергија и виталност.IAMS Proactive Health Mint Catte Fude Food Првите 12 месеци од животот се важни во развојот на вашето маче. Iams Kitte ги испорачува мачиња во исхраната, треба да ја задржат нејзината силна, здрава и живописна. Плус, секој крцкав кибли ги чине забите со секој залак и ги намалува причините за заболување на непцата. IAMS Proactive Health Hitten Food е збогатена со есенцијални аминокиселини за зајакнување на имунолошкиот систем, рибино масло за развој на мозокот и видот и таурин за здраво срце и очи.

Главните својства

Избор на купувачот

Scroll