Ново
Кафе Во Заедницата Специјално Средно Печено Мелено Кафе, Оз, Торба

Кафе Во Заедницата Специјално Средно Печено Мелено Кафе, Оз, Торба

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 111.68

Нашата Мешавина Café Specal® е дизајнирана да ги истакне зрната кафе познати по својот посладок профил. По бербата, кафето е дозволено да се исуши природно на сонце, заклучувајќи го вкусот уникатен за Јужна И Централна Америка. Ова кафе го печеме во средно темна боја за да извадиме ноти од карамела и какао, давајќи ви го вкусот на вашето омилено кафуле веднаш дома. Мазна, вкусна мешавина со ноти на карамела и какао. Земаме висококвалитетни 100% грав Од Arбика, ги печеме и мелеме до совршенство. Нашето мелено кафе постојано го следат, приготвуваат и вкусуваат нашите експерти за богато и вкусно кафе. 12 унци. Со години сме посветени на одржливоста од фарма до шолја, сега се приклучивме На Одржливиот Предизвик За Кафе. Како дел од овој предизвик имаме намера да бидеме целосно одржливи до 2021 година. Од Почетокот На Компанијата За Кафе Во Заедницата во 1919 година, таа е во сопственост на семејството и управувана од семејството. Ние се уште работиме со многу од истите семејни фарми со кои работевме со генерации. Генерациите кои пијат кафе ни веруваат дека ќе им го послужиме само најдоброто кафе.

Главните својства

Избор на купувачот

Ако сакате одлично кафе, тогаш бидете сигурни, ве сакаме веднаш назад Времињата секогаш се менуваат, но �

Започнете го утрото веднаш со Полн О 'Ореви® 100% Darkбика Њујорк Темно Печено Мелено Кафе : Чок Полн О' Ореви

Кафе, турски, може 7 мл Овој пакет да ја зачува свежината на кафињата и неговиот одличен вкус за подолг пе

Увезени Прави одлично капучино Рачно печено и мелено Во Италија За сите видови машини за еспресо...

Пригушен со масло, гравот што паѓа станува морничаво тивок Господар печење часовници, знаејќи дека ако �

Концентрат од Гурмански Чај давинци, пластично шише од 750 мл, направено со чист шеќер од трска зачинет вк

Некои врски треба да се случат Се чини дека е природно само дека две компании со заедничка визија за под�

Задоволете ја вашата желба за вкус на орев и арома на бадеми Со Сируп Од Бадем Без Шеќер (оргеат сируп)...

1 килограм Земјата Кошер 100 % Arбика Швајцарска Вода Без Кафе Мелено Кафе : 100% Еколошки Без Хемикалии Без К�

Печење кафе во Берес Браќа верува дека кафето треба да биде искуство Тоа утро пеп зборувајте на вашиот п

Уживајте во свежото преземање на вашата дневна чаша со Старбакс свежо пијано место за печење конзервир�

Caffewake Coffeawake Up & Kick Ass® "Mmmmm Hmmmmm " Тоа е звук на добро кафе Длабоко, темно и вкусно кафе Овие се органски, Fairtrade

Мешавината на компанијата за кафе oyохаус кафе, Лев Канпе е совршено средно печено кафе Белешките за мед

Нашиот процес прави разлика Како што дозна нашето семејство на нашиот имот за кафе во Куба пред речиси 15

Лесен Систем За Заклучување Контејнер Кутија За Свежо Чување Херметичка Тегла Транспарентна Тегла За С

Со кафињата со вкус на зелена планина, секогаш добивате рамнотежа на мазно кафе во комбинација со уника�

Резултатот од нашиот напор е одговорно стокмено кафе со конзистентност на вкус и квалитет што може да с�

Воведување на канистер за премија „Старбакс“, во кој има 100% премија Арабика кафе во канистер што го сак

Премиум кафето е топла стока Испорачајте ја побарувачката со Cafe Collection : Стручно печено со 100% грав Арабик

Направено од 100% грав Арабика, Neble Tree Premium Cafe се одгледува на нашите сертифицирани фарми на Алијансата за �

Откријте неверојатен вкус со Овој кахлуа Бел руски кој ви ужива во најубавите Моменти Посветени сме да �

Кафето со вкус на лешник е најпродаваното зачинето кафе во самопослуга и има главна причина зошто тоа е

Мешавината на хенри може да биде именувана по поспана мачка која сакаше да дремне покрај нашиот печење,

Оригиналната Ванила никогаш не е обична Во Мешаната Мешавина Од Крем Фрапе Од Грав Од Ванила во Голем Во

Scroll