Ново
Касио Машки Спорт Дигитален Часовник Со Вибрации, Црна Сина W736H-2AV

Касио Машки Спорт Дигитален Часовник Со Вибрации, Црна Сина W736H-2AV

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 268.64

Сина смола случај. Сина Смола Бенд. 100 МЕТРИ Водоотпорен. LED Позадинско Осветлување (Супер Осветлувач) w/Afterglow. Двојно Време. 1/100-втора стоперка. Тајмер за одбројување. Дневен аларм. Часовен временски сигнал. Предупредување за вибрации (дневен аларм, часовен временски сигнал, тајмер за одбројување, стоперка . автоматско започнување одбројување). Целосен авто-календар (до 2099 година). 12/24-часовен формат. Копче операција тон на вклучување/исклучување. Редовно мерење на времето : Час, минута, второ, часот, месец, датум, ден. Прибл. траење на батеријата : 10 години НА ЦР2032. Големина на куќиштето : 51,4€47,1€16,1 мм. Доаѓа со оригинална кутија и брошура. Гаранција : Една Година. Касио Машки Спортски Дигитален Часовник Со Аларм За Вибрации, Црна/Сина : аларм за вибрации. СУПЕР осветлувач ПРЕДВОДЕНА светлина. Двојно време. Аларм. Стоперката. Тајмер за одбројување. Голем дисплеј за лесно читање. Водоотпорен на 100 м. кварц движење. Ременот за смола мери 9". Затворач за тока. 10-годишно траење на батеријата.

Главните својства

Избор на купувачот

Воведување нова СПОРТСКА ОПРЕМА со Способности На Сензорот Близнак кои ја мерат температурата и надмор

Дел Од Серијата Метални Лица со аналогни и дигитални дисплеи за бирање, метални акценти на лицето и мат �

Задоволете ги и вашите практични и авантуристички страни со преголем дизајн на куќиште што се спротивс�

Машки Касио Соларна Енергија Часовник Колекција Бенд тип : Смола Боја : Црна Код за бирање : Дигитален...

"Потребата не е мајка на пронајдокот, пронајдокот е мајка на потребата."Ова се зборовите на еден од основ

Соларна енергија, 100м водоотпорна смола + алуминиумска двонасочна рамка + алуминиумска двонасочна рамка

Во канцеларијата или филмовите, оваа безвременска класика вели дека знаете стил Дополнителниот бонус н

Дами Касио Соларна Енергија Часовник Колекција Бенд Тип : Смола Боја : Црна Код за бирање : Аналоген...

Касио Машки ЕФМ5011а2вцф Зграда Аналоген Дисплеј Кварц Црн Часовник 51мм Нерѓосувачки Челик Случај...

Casio LRW250 H 4a Женски Класичен Розова Рамка Бела Бирање Бел Ремен Часовник Casio LRW250 H 4a Класичен женски часов�

Оваа листа е за Нов Аналоген / Дигитален Часовник Од Не ' рѓосувачки Челик Касио АК230А7Б Со Бело Лице и Бр

ЛЕД светлината диода што емитува светлина (ЛЕР) се користи за осветлување на часовникот ...

Испробан и вистински стил одличен за секојдневна облека Со својот дневен аларм, часовен временски сигн�

Дизајн на рамна рамка касио со лента за смола и 10годишно траење на батеријата Карактеристиките вклучув�

Овој часовник за мажи Во Касио има правоаголен метален бројчаник, раце со златен тон и маркери за часови

Гентс касио види колекција Црн случај Црна силиконски бенд Дигитален бројчаник Пет аларми; 1 / 100 втора с�

Гентс касио види колекција Црн тон случај Црна смола ремен 100 МЕТРИ Водоотпорен ЛЕД Позадинско Осветлув

ГШОК, следејќи ја вистинската цврстина, откри нова серија производи Според концептот на "Слоевита Цврст

Scroll