Ново
Каудд Слејдаз-Вкупно-Винил

Каудд Слејдаз-Вкупно-Винил

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.33

Cawd Slaydaz е јасна промена за Фриџо Рекордс. Сепак, овој дебитант, исто така, означува враќање на видовите. Албумот ги обединува Хуго Де Нарана, ко-основач на поранешното Радио На Црвено Светло и Макс Абисмал. Врската што ги поврзува двете? Нивната љубов Кон Колумбија и богатиот музички сад за топење на оваа разновидна нација. Ништо не е стабилно на оваа ЕДИНАЕСЕТ ПЕСНА ЛП, снимен Во Богота Колумбија со 10 различни локални гости уметници. Crossмите се вкрстено опрашувани, студени и остри градски удари се судираат со богати и живи органски текови. Стилот што се следи е ништо друго освен еднина, како пораките. Социјалната исклученост и бруталноста во поетскиот Перео "Дејен Бајлар" се огледува во одата за храна Кумбија "Патување Со Компири". Темната Електроника, Експерименталниот Бас И Стапица се жанровските ознаки со кои повеќето ќе се обидат да го означат овој запис. Ова го игнорира Левичарскиот Фанк на "Ел Горила Дел Десиерто", Камениот Амбиент на " Уфф "или синтетичкиот Панк бес на "Разонес". Аудио слика на земја : ВКУПНО.Албум Песни1. А1. Рио Бланко (03.59) 2. А2. Дејен Бајлар (03.15)3. А3. Компир Патување (03.19)4. А4. Мундо Дел Чет (02.51)5. А5. Разони (04.59)6. А6. Реал Г (03.03)7. Б1. Ел Меџор Ескенарио Е Можно (03.52)8. Б2. Ел Горила Дел Десиерто (04.25)9. Б3. Абусон (02.14) 10. Б4. Уфф (04.10)11. Б5. Вива Ел Паро Национал (06.05) Кауд Слајдаз-Вкупно-Винил.

Главните својства

Избор на купувачот

Вуди Шо го формираше својот втор голем квинтет кон Крајот на 1980 година со Стив Туре, Мулгру Милер, Стафор

Овој албум во живо (објавен на винил за прв пат) е составен од 3 Европски датуми во 2001 година и го претстав

Приказна За Рекордите На Шеќерниот РидРадост На Раперот : Вкус На Рекорди На Шеќерен Рид (19791986) (Експлици

Авантурите Во Утопија е четвртиот студиски албум На Бендот Утопија На Тод Рундгрен Албумот беше чекор в

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм Дали е ова албумот што ја направи земјата кул? Поранешните Бир

Винил лп притискање Нерамни Патеки : Девијантен Поп Од Европа, 19801991 година е составен од рекордниот позн

Ограничена слика диск винил притискање Содржи снимки од легендарниот манчестер бенд од лентите На Март

Двојно 180гм винил лп притискање со печатени внатрешни ракави Б Момче Рекордс беше значаен играч во разв�

Винил лп притискање Марлена Шоус склоноста кон стилска разновидност е секако очигледна за ова, нејзино�

Ограничено двојно виолетово винил лп притискање Чекањето За Издишување беше феномен на толку многу нив

1968 деби албум На Британскиот Блуз бенд Мелоу, класичен блуз на овие девет песни остави свој белег На Бри�

Тука во твоите раце е нов единствен цитат; јас Не Се Грижам; Гледачите им се придружуваат на лушпите на љ�

"Повеќе од 35 години по објавувањето, "Одмаздата" сепак стои како значајно достигнување во кросовер музик

Хамилтон Лејтхаузер се докажа како главен соработник и соло уметник во текот на неговата речиси 20годиш�

Бритни Спирс бритни 3Тиот Студиски албум на лпбритни Спирс на црниот винил Одликувајќи се со хитови" Ја

Ограниченото притискање на винил лп вклучува бонус сингл од седум инчи плус ЦД издание на албумот Албум

"Сакам да играм додека не умрам", изјави тој неколку пати во последните години Снимањето На Возењата На Б

Мондо е горд што ја прослави 30годишнината од франшизата КАСЛЕВАНИЈА со премиерата винил ослободување н

Инструментите На Медлибс го прогласија сафомор албумот како Алтер его Квазимото Мадлиб го воскреснува

Не Е Познато винил лп притискање Кругот е самата дефиниција за пркосење на жанрот; редок подвиг за секој

СегаПовторно претставува серија од четири, ограничено издание 45 вртежи во минута синглови кои се движа�

Детали Кои Доаѓаат Наскоро Албум Песнидиск 1 : 1 АНА и Мис КитинЗасекогаш Раверс2 КлоеМарс 5003 Роман Санта�

Ограничено црвено винил лп притискање 2018 повторно издавање Извонредно преиздавање на албумот убиец во

Брилијантен втор албум од легендарниот Циманде 180 грама винил, совладан од оригинални ленти, реплика ор�

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 грама Издание од 2013 година, 15тиот албум Од Американската / АлтКа

Винил лп притискање Продуциран од Современата Блуз Легенда Џо Бонамаса, Браќата Крв е изјава за уметнич

Винил лп притискање Морис Мурс етерични хамонд бас душата химна цитат; Сето Она Што Сјае Не Е Злато;, е пр

Двојна лп верзија Гејтфолд ракав; 180 грама винил Оригинално снимање на мастер концерт од 10 ноември 1969 го�

Винил лп притискање Бени Голсон, кој го привлече вниманието на џез јавноста со бендот Тад Дамеронс и ор�

Scroll