Ново
Колекција за ликовна уметност во трговска марка „Дива експлозија на диви - Арт Амтла Втори“ од Филип Хугонард

Колекција за ликовна уметност во трговска марка „Дива експлозија на диви - Арт Амтла Втори“ од Филип Хугонард

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 799.84

Уметник : Филип Хугонардсбукјект : Animals Tyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има Импала со експлозија на боја на црна позадина. Истакнати бои : црна, бела, сива, сина, светло сина Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Импала со експлозија на боја на црна позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Белата Марка Женската Јакна Со Качулка шерпа ве одржува топло и пријатно оваа зима Одликувајќи се со 2 п�

Artist : Silvia Vassileva Subject : Abstract Style : Modern & Contemporary Product Type : GalleryWrapped Canvas Art This ready to hang, gallerywrapped art piece features strokes of pink and

Голем простор за складирањеголемина на кабинетот : 44,5"L*9,8" w*32 " H, тежина : 41lb Доволно простор за складирањ�

61" Должина : 44 : ХМали САД : 2ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 6ЕУ : 32Половината : 29.07"Колк : 42.52"Size : XXXLSize.94 " Големина : М

1 Компјутер Костум Забелешка : ве Молиме споредете ги големините на деталите со вашите пред да купите!!!Б�

Каролини Богатства CK2196 KTWL Лабрадор Ретривер во Кујната Кујна Пешкир, 15 X 28", разнобојна Кујна пешкир кој �

Средните вреќи за влечење со голема вредност се лесен и удобен начин за располагање на ѓубрето Овие тор�

Во нулум, ние веруваме дека подните облоги и уметноста не треба меѓусебно да се исклучуваат...

Kwikset 508 Knl3 Лесна комерцијална комерцијална кораст Кингстон рачка меѓусебно поврзана брава на вратата со

Големина : С САД : 4 ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : 8 ЕУ : 34 Биста : 8388см / 32.6834.65" Половината : 7580см / 29.5331.50" Големина : М САД

Арден + занаетчии е соработка помеѓу селекциите на Арден и инспирираните уметници кои ја носат својата �

Допрена Од Природата нуди мека органска памучна облека за најнежниот допир на чувствителната и нежна к�

Големина : S Биста : 108cm / 42.52" Ракав : 62cm / 24.40" Должина : 69cm / 27.16" Големина : М Биста : 112cm / 44.09" Ракав : 63cm / 24.80" Дол

Спецификација : Тип На Ставка : Ранци Пол : Унисекс Тип На Шема : Цврст Број На Модел : Ранец Стил : Секојдн�

Scroll