Ново
Крафт Монтереј Џек Сирење, Оз Блок

Крафт Монтереј Џек Сирење, Оз Блок

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 121.92

Оброкот може да биде тежок, особено кога станува збор за правење нешто за што сите се согласуваат. Користете Го Блокот Сирење Крафт Монтереј Јаскек за да направите нешто што секој ќе го сака, за да можете да потрошите време фокусирани еден на друг и да не се грижите дали ќе ги израдувате сите. Крафт Монтереј Џек Блок Сирење има богат, полн вкус кој е совршен за секое јадење. Ова сирење има благ вкус и кремаста текстура што ќе ја сака целото ваше семејство. Можете да го исечете, исечете или исечете ова блок сирење во зависност од садот што го сервирате за вечера. Започнува со свежо млеко, Крафт Природното Сирење е совршено за вашето семејство. Користете го овој блок сирење за тепсија, мак и сирење, сендвичи со сирење на скара или послужете на чинија со вино и сирење. За оптимален вкус, чувајте го ова сирење во фрижидер. Направено со млеко од крави одгледани без додаден рбст хормон. Не е прикажана значајна разлика помеѓу млекото добиено од крави третирани со рбст и не третирани со рбст. Еден 8 мл Крафт Монтереј Џек Сирење Блок. Крафт Монтереј Џек Сирење Блок поддржан од години на сирење одлуки искуство. Секоја серија Крафт Сирење започнува со свежо млеко за кремаст вкус. Кажете да на богатиот вкус на сирење што вие и вашето семејство ќе го сакате. Практичниот блок од сирење е совршен за сечење, сечење или грицкање. Подобрување на вашиот следен оброк Со Крафт Монтереј Џек Сирење Блок. Лесно солза пакување за едноставен оброк првично.

Главните својства

Избор на купувачот

Liveивејте го животот до најмилиот со оригиналниот блок на сирење во Велвета Непочит и вкусен, нашиот цвр�

Creamery Creamery Shullsburg ™ Sharp Cheddar Cheese.wisconsin.100% природно.аге 9 месеци или повеќе.real.family Фармер во сопственост.wiconsin

Sargento® Off the Block 4 Pizzeria Ceese Нашето семејство страст е сирење 8 ул (226 g) Продолжете со ладење Уживајте во рок од

Сирење, Jackек од бибер, органски, вакуум спакувано 8 мл семејство Румиано Од 1921 година Наградуван вкус...

Scroll