Ново
Лекции за наука и истраги, одделение

Лекции за наука и истраги, одделение

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 484.00

Лекциите за наука и истрагите вклучуваат 12 единици, од кои секоја го следи моделот 5 E : ангажирајте, истражувајте, објаснувајте, оценувајте и проширете. Ова им дава можност на студентите да истражуваат во секоја научна тема и да го применат нивното разбирање на креативен начин. Ова издание на наставниците вклучува клуч за одговор за активности за вокабулар и разбирање, што го прави идеално за училницата и домашното учење. Обработи на теми и теми вклучуваат : животна наука : Циклус на растенија и животински животини и негување Weather Climat Enatural Процеси и опасности за наука : Промени во движењето што го прогласува движењето од Model Smagnetic Forcesthis е налог за пакети од 2 секој 1 за секој, ова им дава можност на студентите да истражуваат во секоја научна тема и да го применат нивното разбирање на креативен начин. Активности за разбирање и вокабулар. Страници за поддршка на наставниците и клуч за одговор. Избори за читање со визуелни примери во реалниот живот. Истрага за наука што може да вклучува научни експерименти, предизвици на СТЕМ, набудувања, уметнички проекти и други креативни меѓу-наставни активности.

Главните својства

Избор на купувачот

Неисправниот електромагнет за вентилација на канистерот за пареа може да предизвика палење на светлот�

Користете ги овие етикети за решавање на коверти и пакети Полиестер филм функција постојано лепило Мат

Сцените од вашите омилени стрипови на Марвел се среќаваат со брз, забавен и достапен декор на собата со �

Коњските Трки Имаат Работен Век Потковица, Комплет Потковица, Трки за Тркачка Патека Сточарство Потков�

Помогнете му на вашето новороденче да ги прослави своите корени и да ги подигне за да ја запомни борбата

Издвојте кога носите пуловер на вратот на екипажот Чувствувајте се удобно и известете го светот дека ја

Ако производот има какви било проблеми со квалитетот, слободно контактирајте не, ние ќе ви помогнеме да

Жените Мода Еднобојна V Вратот Надвор Рамо Долг Ракав Врвот Маица Женски Кошула Памук : Женски Повод : По�

појавата на откопани дијаманти Син Моисанит : Познат По смирувачките енергии и промовирањето на духовн�

Жени Дами Печати Ракави Екипажот Пуловер Елек Резервоарот Блузи Кошули Blouse Features : 1.It изработен е од висо

Денот На Вљубените Облека Момче Бебе Маица Inktastic Валентин Ден Облека Момче Новороденче Маица Унисекс Бе

Бонбони, Без Шеќер, Кафе 3,5 мл (99 гр) чисто кафе; свеж крем Премиум уживање во кафето Што Го прави Кафето ри

Колекцијата Ткаат И Талкаат херберт се одликува со моќна волна и купови од вискоза Обезбедувањето меки

Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранов

Scroll