Ново
Lionhart LH-HTS 275 65R 113T A S цела сезонска гума

Lionhart LH-HTS 275 65R 113T A S цела сезонска гума

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.67

Внатрешната структура на гумите има засилена конструкција. Изведба : автопат. Подеднакво распространетата сила на забрзување, свиоци и сопирање го продолжува животот на шарата со спречување на неправилни формации на абење по должината на пределот на шарата. Соединението не ја губи својата флексибилност во постудените температури, додека елементите на шарите наоѓаат цврста зафат на сите површини на временскиот пат. Работникот за гуми не е вклучен. Опсег на оптоварување : SL. Тип на автомобил : камион/SUV. Посилната структура ја оптимизира формата на гумите против притисокот на возењето што влијае на неа. Симетричниот дизајн на ленти со ленти и силициумското соединение за цела сезонска гума ја зголемуваат сувото, влажното и зимското време на влечење. Со други зборови, управувачот станува побрзо и попрецизно во одговорноста на командите на возачите, додека структурата е обезбедена против возениот притисок што влијае на гумите додека тие се во движење. LH-HTS нуди издолжен живот на шарите. Широките дизајнирани широки жлебови активно се спротивставуваат на хидропланирањето со елиминирање на водата и слабината од под стапалото на гумите. Ребрежната шема го одржува контакт со гуми на гуми во секое време, што ја надградува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Подобрата издржливост му овозможува на гумата да носи и да издржи потешки товари, правејќи ја неговата употреба побезбедна и поразновидна. Блоковите за шари на рамото ја подобруваат способноста и моќноста на свиоци со дополнителни рабови за гризење кои цврсто ја зафаќаат површината на патот за време на маневрирање за да обезбедат безбеден погон. Подобрената отпорност на хидропланирање и целата временска влечење промовираат побезбедна перформанси во текот на целата година. Го спречува деформитетот на обликот под возењето и притисокот на оптоварувањето додека гумите се во движење. Подолготрајното дури и абење на шара значително ја издолжува употребливоста на гумите. Сезона : Цела сезона.

Главните својства

Избор на купувачот

Yokohama Geolandar H / T G056 245 / 70 R17 119 R TIRE YOKOHAMA GEOLANDAR H / T G056 245 / 70 R17 119 R TIRE FITS : 201923 RAM меморија 2500 Tradesman 2018 RAMM 2500 Outdorsman 2012 R

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Компјутерот со високи перформанси во цела сезона (HP) генерирал асиметричен дизајн на шарите што промови

GT Radial Savero HT2 LT235 / 80 R17 120 / 117 R Eoverviewgt Savero's Savero HT2 е гума за сите сезони, автопатски терен што е наменета за упо

Mileking MK868 LT33 X12 50 R22 114 Q EOVERVIEWGET солиден надвор од патот влечење со пристоен пат манири на автопатот Со Mileking M

Fortune Viento Fsr702viewview FORTUNE FSR702 е гума за сите сезони со ултра високи перформанси, наменета за употреба на купе�

Mastercraft Courser Потрага Плус P245 / 50 R20 102voverviewt Потрагата На Курсорот Плус Од Mastercraft е одлична опција за Теренци

Cosmo Mud Kicker LT35 X12.50 R20 125 Q FOVERVIEWCOSMO, калчето од калта од теренот е прва и единствена гума со кал со оценка на па

РАДАР ОТПАДНИК 3 35 / 12.50Р22 117к Оптимизираните големини и форми На блокот на шарите обезбедуваат силна вле�

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Купер Откривач Endурамакс 225 / 50Р17 98 V XLOVERVIEWGravel патиштата се тешки за гумите, но и грубите градски улици...

Водопад ТераХ Х / Т Гумите За Сите Сезони обезбедуваат исклучително возачко искуство за возачите кои ба�

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Спецификацијата На Јокохама ПарадаХ е Гума За Сите Сезони која е наменета за камиони со високи перформа

ЛАЈОНХАРТ Лајонклоу ХТ Е теренска Гума за Сите Сезони дизајнирана специјално за денешните Теренци, лес�

Целосна линија на квалитетни инженерски радијали за лесен камион, турнеја, патнички, перформанси и спец

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

Road One Ethon MT35 X12 50 R22 117q Eoverviewt Road One Eethon MT е цврста и сигурна гума за терен од кал за лесни камиони и Теренци, б�

Униројал ларедо во Тирет издржлива комерцијална гума за секојдневни работни места.Две полиестерски тр�

Одлично ракување, влечење на сите временски услови и непобедлива вредност го карактеризираат Ironman RBLT...

Scroll