Ново
Мариелуз Флајсер : компаративна анализа на нејзината кратка проза

Мариелуз Флајсер : компаративна анализа на нејзината кратка проза

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Магистерска теза од 1999 Година Во Одделот за германски Студии-Модерна германска Литература, Одделение : 1, Карл фон Осиецки Универзитет Во Олденбург (Оддел 11), Јазик : германски, Апстракт : [..] Сегашното дело се разликува од голем дел од истражувачката литература за работата На Флисер по тоа што основата на толкувањето не е исклучиво автобиографски пристап. Не е доведено во прашање дека токму прозата На Флисер може да се толкува автобиографски, дека многу од измислените ликови имаат свој колега во сопствениот свет на искуство и живот на Флајсер. Сепак, чисто автобиографско толкување има тенденција да ги користи текстовите како објаснувачки обрасци за животот на авторот. Овој едностран и со тоа ограничувачки пристап кон толкувањето треба да се вклучи само маргинално во ова дело. Наративите треба да се анализираат во текстилна смисла, земајќи ја предвид историската и социјалната позадина.22 наративите На Флајсер се разгледуваат во сегашното дело под одреден аспект. Сепак, овој аспект не смее да биде премногу тесно дефиниран, бидејќи кратката проза На Флајсер не е само историски широка, туку и тематски. Како што беше прикажано во воведот, Самата Дилигер високо го ценеше влијанието на искуството на метрополата и провинцијата врз нејзината проза. Тезата може да се изнесе дека ова искуство е обработено во прозата На Флисер во многу разновидна и во различни нијанси. Сепак, досега не е детално проучено во истражувачката литература. Покраината и метрополата не само што обезбедуваат "поставување" на приказните, влијанијата на овие две форми на живот може да се најдат и во цртежот на ликови и во мрежата на луѓе. Но, не само во однос на содржината-тематски, приказните За Флајсер се карактеризираат со овој аспект. Провинциските и митрополитските искуства, исто така, влијаат на формално-стилските карактеристики на наративите. Де Мариелуиз Флајсер е објавена : компаративна анализа на нејзината кратка проза (мека).

Главните својства

Избор на купувачот

Пацифик Северозападен празник Евергрин се свежо собрани и миризливи во текот на сезоната на празници К�

ИвпфГолеми Девојки Маици И РезервоариЏоли Роџер череп совршен за плажа, пешачење, кампување, риболов, л�

Во исто време, безвременски и свежо, елените се ставаат на маж, благородна меморија за пети на пети од пе�

Дизајнерката Клара Пучи накит изработен во Соединетите држави направен да трае цел живот, совршен за се

24 часовна удобност caprice Women's Wide Shipth Comfort Shoe за опуштено вклопување Овој чевли на дами има ниска потпетица

Доказ дека удобно може да биде кул! Дизајнирано со опуштено вклопување за целодневна удобност, капки ра�

Овие кошули со диносауруси се совршени за вашиот мал љубител на дино! Идеја за подарок за сестра, брат и �

Не можете да погрешите со Овој Убав Ден Ви Благодарам! Дуксер ЖенскиКоза Дизајни што ви дава автентичен

Дизајниран да се справи со екстремните услови во внатрешноста на моторите со перформанси, ПЛОЧАТА НА Сп

Женски Летен Секојдневен Фустан, 3д Бикини Печатење Кружен Врат Краток Ракав Опуштете СеОдговара На Едн

Закачете суво и ниско железо доколку е потребно.20" ракав : 60см / 23.23" Ракав : 55см / 21 Најновиот моден капут, с

Ние нудиме различни производи кои се погодни за секое време Уживајте во една од овие новитети, торби за �

Scroll