Ново
Mastercraft LSR Grand Touring 205 60R одговара: 2015- Kia Soul LX, - Nissan Sentra S Plus

Mastercraft LSR Grand Touring 205 60R одговара: 2015- Kia Soul LX, - Nissan Sentra S Plus

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Подгответе ги вашите спортски и патнички возила подготвени да ја доживеат разликата во Avenger. LSR Avenger Grand Touring ви обезбедува удобно возење и луксузно ракување. Овие гуми од сите сезони ќе настапат за вас, како и ќе изгледаат добро на вашето возило. Почувствувајте ја моќта на Grand Touring Lsr под вас и оставете ја науката за дизајнот на гумите да ја заврши работата. Користејќи комбинирано соединение на силициуми, LSR Avenger Grand Touring е изградена за да се постигне високи нивоа на влечење за време на влажни услови. Силика и јаглеродно црно соединение работат заедно за да го задржат носењето на шарите на ниско ниво и издржливоста високо. Полимерната матрица ја одржува вашата гума застрелена кога ќе пристигне поладно време и нуди конкурентно помал отпор на тркалање. Покрај тоа, гумите беа дизајнирани со 5 ребра во сите сезонски шари. Ова му дава на LSR Avenger Grand Touring за дизајн предност; Willе уживате во засилената стабилност, влечење и трага на живот на овие гуми. 5 Дизајнот на шарите на ребрата го одржува горивото на гумите ефикасно и отпорни на ролна. Соединение на комерцијални силициуми со соединение и полимерни матрични материјали. Одлично ракување со секакви временски услови и секоја сезона исто така. Fits : 2014 Kia ​​Soul + 2018-19 Kia Soul Base 2000-02 Toyota Camry XLE 2019-21 Volkswagen Jetta Execline 2018-22 Nissan Kicks S 2020-23 Kia Soul EX + 2017-18 Mazda 3 G 2016 Mazda 3 I Grang Touring 2000- 04 Toyota Avalon XL 2018-22 Ford Eco Sport SE 2018-23 Hyundai Kona Essential 2014-15 Mazda 3 I SV 2021-23 KIA SELTOS EX 2006-10 KIA OPTIMA EX 2018-19 KIA NIRO PLUGN HYBRID LX 2015 MITSUBISHI LANCER SE Limited Edition Sportback 2016-17 Mitsubishi Lancer SE Limited Edition 2017 Kia Niro FE 2022 Volkswagen Jetta Comfortline 2002-05 Hyundai Sonata LX 2020-22 Kia Niro Plug-In Hybrid LXS 2005 Dodge Stratus SXT 2002-05 Hyundai XG350 L and more - add your vehicle на нашиот фит додаток за проверка.

Главните својства

Избор на купувачот

Delinte DH2 P225 / 60 R16 98 Hover View The DH2 од Делинте е гума за сите сезони за перформанси Идеално за употреба на CUV, SUV и �

Федерална формаза AZ01 215 / 60 R16 99 v Tire Federal Formoza AZ01 215 / 60 R16 99 V Tire Fits : 201320 Ford Fusion S 201316 Nissan Altima Base 201316 Chevrolet Malibu LT 200

FP7000 е гума за сите сезони што им нуди на возачите во текот на целата година влечење плус подобрено свитк�

Yokohama Avid S34 B P205 / 60 R16 91 Hover View Get вистинска влечење на сите сезони со удобност на гумата на гуми со Grand Touring со

Scroll