Ново
Место Тоа: Потчинети Семејство Картичка Игра За Возрасти и нагоре, Од Asmodee

Место Тоа: Потчинети Семејство Картичка Игра За Возрасти и нагоре, Од Asmodee

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 127.52

Место Тоа Миниони Игра Со Карти комбинира различни ликови од Потчинети со една од саканите семејни игри! Играчите ќе се обидат да го забележат единствениот симбол за појавување помеѓу две карти во разиграна и забавна битка за брзо набудување. Оваа верзија ги содржи најиконските потчинети : Кевин, Стјуарт и Боб и Гру. Секоја картичка има 8 симболи, и секоја картичка дели само 1 појавување симбол со било која друга картичка. Целта на играта останува иста. Секој игра во исто време и се обидува да биде најбрз на масата. Кога ќе го најдете соодветниот минион, повикајте го! Место Тоа Потчинети' пренослив калај го прави совршена игра да се земе насекаде. Забележи Го! Миниони Игра Со Карти е за 2-8 играчи, возраст 6 и постари. Просечното време на игра е 15 минути. Брзо за учење и предавање; совршена игра со карти за деца и семејството. Карактеристики на саканите Потчинети ликови. На Самото Место, секогаш е ваш ред, никогаш нема застој!. Кој ќе биде најбрз да ги забележи симболите што одговараат и да ги повика. Пет различни режими на игри во една игра, играјте ги сите или едноставно продолжете да ја играте истата. Помага во развој на фокус, вештини за визуелна перцепција, вештини за говор-јазик и фини моторни вештини. Играчите од сите возрасти ќе уживаат во привлечната, тактилна игра.

Главните својства

Избор на купувачот

Откријте Пепа Прасе во класичната игра на појавување на слики! Превртете симпатични илустрирани плочки

Патување Фрли низ играта засилувачи до конкуренцијата На Тик Так Пети со секое време акција и насекаде �

Gener8 може да се тресе може да се игра со пријателите и семејството Може ли Слем да е тони спортска забава �

Едноставна и смешна забава! Изберете картичка, прочитајте ја гласно, а потоа брзо запишете 2 одговори шт�

Слики, Од Рио Гранде Игри, е брзо играње семејна игра со многу едноставни правила Со нова експанзија за с

Во најтоплите ноќи во годината, тивките води се полни со треперливи светла додека заспаната ноктилука с

Бззз! Бзз! Кој Е Главниот Збор да речеме Дека Зборот е " топка."Вие и вашите соиграчи имате 45 секунди да ре�

Карактеристика : за 25 играчи функција : 90 минути време на играње функција : ова е проширување...

Темнината уште еднаш се спушти над Камелот; Кралството веќе не е безбедно Оружјето на вашиот славен тат�

Господарот На Прстените : Стипендија 14 Плеер Gamemat Стипендија 14 Плеер Gamemat Се Качат на вашиот авантури Во �

Одликувајќи се со 3димензионални пауни! Нацртајте ги пердувите на опашката во оваа паметна игра на коцк�

Започнете нова авантура Во Парчиња Евердарк, најновата Колекција Херој и Чудовиште За Спуштање : Патува

Сосема нова експанзија За многу популарната Партиска игра Време Е Насловот Потсетиме! Оваа експанзија �

Бунтот За државен удар Г54 е возбудливото продолжение на Наградуваниот Државен Удар На рики Тахта...

Дали Децата Во Вашето Семејство Имаат Што Е Потребно За Да Освојат Детско Издание Истражувањето За Семе

Волшебникот Војни Академија карактеристики игра слична На Волшебникот Војни Арена (née Волшебник Војни)

Првпат воведен Во 1980тите, Мајсторот За Поим Детектив е суперголемина верзија на Поим Повеќе осомничени,

Scroll