Ново
Miabellaенски женски 4- КТ перница-перница Гарнет и тркалезен бел топаз 10kt розово злато ореол коктел прстен

Miabellaенски женски 4- КТ перница-перница Гарнет и тркалезен бел топаз 10kt розово злато ореол коктел прстен

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.33

Бидете подготвени да го запрепастите на првиот датум со овој привлечен миабела гарнет и белиот прстен за коктел на Топаз Хало. Изработено во светло злато од розово, овој прстен што привлекува очи, се одликува со перничиња, сет-гарнет-скапоцен камен (8x8mm) и 34 тркалезни, поставени бели камења од бели топаз (1,5х1,5мм). Засилен со висока полирана завршница, овој остварлив прстен е сигурен дека ќе го натера да оди слаб во колената. Направено во злато од роза од 10kt. 4-1/10 CT T.G.W. Гарнет и бел топаз. Исечен гарнет : перница. Поставување на гарнет : Поставување на Prong. Големина на гранат : (8x8mm). Белиот Топаз се сече : круг. Поставување на бело топаз : Поставување. Големина на бел топаз : (1,5х1,5мм). Бенд со : 1,9мм. Прстен за коктел. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Главните својства

Избор на купувачот

Класичен 925 Стерлинг сребрен 3 камен прстен со најдобрите симулирани бели дијаманти Центар поставен во �

Сите наши прстени за ангажман се направени со камења со највисок квалитет За овој прстен : Проид код : GEM32

3 / 4 КТ Бесконечен бајпас ангажман прстен чувар со кубна цирконија поставена во сребро (големина 6, 7 или 8)

Овој прстен за ангажирање на црно белиот дијамант на Миабела, е совршен симбол на вашата loveубов кон неа..

Дизајнирано од 14 карат бело злато, овој романтичен прстен сигурно ќе додаде елегантна благодат на нејзи

Украсете се себеси или некој близок со оваа 1,5 КТ овална форма, создаден прстен за бајпас на Александрит

Додатоците можат да направат или скршат облека, а накитот е најлесниот начин да се направи прскање, дури

Необично, деликатно и совршено за секојдневно носење, овој дијамантски кросовер опсег ја надополнува с�

Нагласете го вашиот изглед со овој привлечен женски двојно жлеб на Ораво, четкан финиш од 5 мм, бел ринг з

Создадете драматичен изглед што ги прави главите да се свртат со овој прстен за ангажман на црниот дија�

Донесете го дома овој елегантен прстен за ангажман на Тангело Морганит и дијамант за да ја покажете ваш�

Подигнете го вашиот романтичен стил со овој едноставен, но безвременски прстен за ангажман со црна дија

Вдишете нов живот во нејзиниот стил со овој моден приврзок од дијаманти од колекцијата „Адорн“...

Атрактивно и привлечно, овој безвременски 14 карат бело злато прстен е опфатен со прекрасен кружен сина �

Scroll