Ново
oneOone Органски Памук Poplin Twill Ткаенина Вител & Геометриски Блок Печати Ткаенина Bty Широк

oneOone Органски Памук Poplin Twill Ткаенина Вител & Геометриски Блок Печати Ткаенина Bty Широк

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 97.92

✤ Материјал : 100% Органски Памук Twill (Poplin)✤ Сертифицирани органски памук од страна на Глобалните Органски Текстил Стандарди (GOTS)✤ Ткаенина Тежина : Средна Тежина ✤ Ширина : 42 инчи широк (106 cm) ✤ GSM : 120 GSM Предиво Грофот : 40 D*40 D Плетење тип - Twill Ткаат✤ Функција : Средна тежина Не се Транспарентни✤ Употреба : Широко се Користат Во панталони јакни Кошули, здолништа и дури и тапацир прозорец третмани се лизга опфаќа перница шамс и прекривки ги опфаќа итн✤ Миење на Грижа : Машина за Миење Ладно / Собори Сува Ниска✤ За Бренд : one Oone е one-stop-shop за сите ткаенина љубовници во потрага за различни ткаенини материјали користиме GOTS (Global Органски Текстил Стандард) уверение Мастило 100% Памук. Органскиот Памук се одгледува без токсични хемикалии или гмо користејќи биолошки базирани и одржливи методи на одгледување (како што е ротација на културите), наместо со високо синтетички и деструктивни ѓубрива хербициди инсектициди орс. Органското одгледување памук користи до 60% помалку вода од конвенционалните земјоделски методи. Кога започнувате со органски памук, завршувате со многу поквалитетен производ со поголема издржливост. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега За Перење : Машинско Перење Ладно / Сушење Суво Ниско.

Главните својства

Избор на купувачот

Сцените од вашите омилени стрипови на Марвел се среќаваат со брз, забавен и достапен декор на собата со �

Без разлика дали сте на работа или играте, нашиот ватиран палто од патка е подготвен Компатибилен со Наш

Жените Мода Еднобојна V Вратот Надвор Рамо Долг Ракав Врвот Маица Женски Кошула Памук : Женски...

Големина : XXL Големина Полиестерски влакна, Изработени од ткаенина, лесни меки и удобни Големина : ХХХЛ Г�

Задебелени комбинации на бои нудат повеќе опции за кодирање во боја за земање белешки Разновидните кар�

Сензор ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, Сензор За Брзина На Задните Тркала На Сензорот За Делови, ЗАДНИ СТОМАЧНИ МУС

Карактеристики : Изработен од материјал отпорен на висока температура и сигурен, погоден за долгорочна

Ако сакате зимски прослави за Дедо мраз, ирваси, јајца и Новогодишни елки, тогаш ќе ви се допадне оваа ко�

Шелдон Луис претставува прекрасно Црно Украсено Дрво 12х12 Врамено со Уметничко Дело Со Двојно Подмачкув

Денот На Вљубените Облека Момче Бебе Маица Inktastic Валентин Ден Облека Момче Новороденче Маица Унисекс Бе

Овој Тренд Меѓународен Аватар : Начинот На ВодаГрупа Илустрација Ѕид Постер Врамени Трендови Постерите

Објектот спецификација : Погоден за векови : бебе girl Fabric : cotton Pattern : цврсти color Sleeve должина : долги sleeve Neckline

За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за осве

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

појавата на откопани дијаманти Син Моисанит : Познат По смирувачките енергии и промовирањето на духовн�

Овој регулатор на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за да одговара на точно

Nerf Fortnite Моторизирани Пикадо Бластер Fortnite Спојуваат Заврши, Моторизирани 10Пикадо Минирање, 10Стрела Кли�

ВЕ МОЛИМЕ запомнете : Рачно или нежно миење на машината во ладна вода / не избелувајте / исушете ја Лини

Издвојте кога носите пуловер на вратот на екипажот Чувствувајте се удобно и известете го светот дека ја

Големина Details : 1.To осигурајте се дека ја добивате вистинската големина,ве молиме погледнете ја нашата та

Материјал : бакар и циркон, тој е без олово и без никел.Големина : лебед : 1,2 см (0,47 инчи) * 1,5 см (0,59 инчи), вна�

Неисправниот електромагнет за вентилација на канистерот за пареа може да предизвика палење на светлот�

Колекцијата Ткаат И Талкаат херберт се одликува со моќна волна и купови од вискоза Обезбедувањето меки

Жени Дами Печати Ракави Екипажот Пуловер Елек Резервоарот Блузи Кошули Blouse Features : 1.It изработен е од висо

Живеат Подобро Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени За моментално преуредување на укра

Современ дизајн заедно со допир на елеганција се она што го прават овој мини приврзок светлосен театар �

Scroll