Ново
Пирели Зимски Сотозеро 225 40R 92V Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Хонда Цивил СИ, Хонда Цивил СИ

Пирели Зимски Сотозеро 225 40R 92V Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Хонда Цивил СИ, Хонда Цивил СИ

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.00

Идеално за употреба на премиум возила, Зимскиот Sottozero 3 е зимска гума што им нуди на возачите максимална контрола и перформанси во многу зимски временски услови. Pirelli Winter Sottozero 3 225/40 R18 92 V Патнички гуми за патници : 2017-19 Chevrolet Cruze Diesel 2020 Toyota Corolla SE Nightshade 2021-22 Toyota Corolla XSE Apex 2014-16 Dodge Dart GT GT 2013 Dodge Dart R/T 2017-18 Volkswagen Jetta Gli 2015- 16 Volkswagen Jetta GLI Autobahn 2014 Volkswagen Jetta GLI 2014 Mercedes-Benz CLA250 4 Matic 2006-09 Lexus IS250 Base 2019-22 Subaru Impreza Sport 2013 Volkswagen Jetta TDI Premium 2009-10 Mercedes-Benz C300 4 Matic Luxury 2016 Hyundai Veloster Rally Edition 2016-22 Acura ILX Base 2018 Subaru Impreza Sportch 2010 Lexus IS250 C 2017 Subaru Impreza Sport 2016-17 Mercedes-Benz CLA250 4 Matic 2014-18 Kia Forte5 SX 2017-18 Volkswagen GTI Autobahn 2006-09 Lexus IS350 Base 2015-18 Audi A3 Quattro Technik и техники и техники и техники и техники и техники и техники и техники и техники и техники и Повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Главните својства

Избор на купувачот

Firehawk Indy 500 од Firestone е гума за ултрависоки перформанси, дизајнирана за употреба на спортски автомобили и и

Врвно влажно и суво ракување е конкурентно со некои од најдобрите UHP летни гуми на располагање, но VentV4 ES �

Bridgestone ја дизајнираше Potenza RE050 A Run Flat Performance гума за да испорача спортско ракување и уверување на технолог

Bridgestone Potenza RE760 Sport P245 / 40 R18 97 W B (4 Ply) BW Bridgestone Potenza RE760 Sport P245 / 40 R18 97 W B (4 Ply) BW Fits : 200612 MercedesBenz E350 4 Matic 200203 LexSC430 Base 2

Premium Tire Line Yokohama Avid Ascend GT 225 / 40 R18 88 V Fits : 202122 Toyota Corolla XSE Apex 200609 LexIS250 BASE 201922 Subaru Impreza Sport Impreza Sport 201418 Kia Forte5 SX 200609 L

Гумата за сите сезони, погонот е дизајниран за употреба на удари, седани, CUV и минибуси, и им нуди на возач

Гумата Vezda UHP A / S (KR400) е одлична за возење со високи перформанси во многу услови Четири големи опкружувач�

Scroll