Ново
Придружник на крафтер Треперлив Картон 6 Х6 20 Пкг-Бисер Од Слонова Коска

Придружник на крафтер Треперлив Картон 6 Х6 20 Пкг-Бисер Од Слонова Коска

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.00

Придружник на крафтер-Треперлив Картон. Одлично за втиснување или сечење умре! Овие листови се печатат и на повеќето ласерски печатачи. Овој пакет содржи дваесет треперливи листови од картон во тешка категорија 6х6 инчи. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Киселина и лигнин слободен. Произведено во САД. Треперлив Картон, 6 "х 6", 20 пк : Одлично За втиснување или сечење умре. Овие листови се печатат и на повеќето ласерски печатачи. Овој пакет содржи дваесет треперливи листови од картон во тешка категорија 6" х 6". Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Киселина и лигнин слободен.

Главните својства

Избор на купувачот

Картонот 8 1 / 2" х 11" е 105 фунти покријте ја тежината Металот трепери и е од двете страни на листот Тежината

Дајте им на вашите проекти кралски третман Со Џем Хартија И Плик Правни Мат 80лб Картон! Нашата Темносина

Додадете малку боја со џем Хартија И картон за покривање од 80 килограми на пликот Со најсветлите бои во �

Создавањето професионални ламинирани картички со значки за имиња е едноставно и без стрес со овие I кар�

Џем Хартија Слонова Коска Велум Бристол Таблоид Картон се продава е пакети кои содржат 50 листови на кар�

Акценти на хартија Glimmer Card Stock е без киселина, без лигнин, тампон, архивски квалитет тежок картон со текст

100 празно 4"x6" по пакување ; Неприкосновено ; Достапни во различни бои се лабави (неврзани), празни рамни со

Совршен почеток на проекти за бележење и многу повеќе! Овој пакет од 12, 5х13, 75 инчи содржи 12 листови од 12х12

Моите Бои Платно Картон Пакет : Зелени Тонови Совршен Почеток На Вашиот Следен Проект За Бележење, Прав�

Законитоста не е проблем кога станува збор За Џем Хартија И Плик Премиум Правна Хартија Картон! Сите "пр�

Основни ' динВредност Пакет Картон : Галантни Сиви Совршен почеток на вашите картички, бележници и многу

Ако барате висококвалитетен картон за бележење, правење картички или печатење, овој труд е токму она шт�

Купувајте ги Сите Канцелариски Материјал : ве Молиме запомнете : сите предмети се направени по нарачка о

Додадете романтичен елемент во вашиот проект Со Мојот Смешен Валентин Двостран Картон Идеален е за бел�

Пума Бела Хартија, 81 / 2х11, Мазна, 176 GSM (65lb Покритие) Пронајден на Хартии, Купувајте ја нашата популарна бел

Акценти на хартија картон е без киселина, без лигнин, тампон, архивски квалитет на тешки картички...

Нема да треба да се грижите за крварење со мастило преку оваа хартија! Нема да се уништи по пошта и може д

Запознајте го совршеното платно за секој поздрав со акварел Овие акварел картички со ладно цедење се на

Мазната, тврда завршница нуди одлична можност за печатење, без разлика дали користите мастило или тонер

Овој картон на Базил Блинг обезбедува совршена завршница за сите ваши проекти за правење книги, правење

0 Ако барате совршен картон со многу намени, картонот од 13 x 19 е совршен избор и неверојатна вредност...

Neenah Paper Inc Astrobrights Боја Покритие Акции ГрозјеПисмо8 1 / 2 "x 11" 65 фунти Основа Тежина250 / ПакетFscКиселинабесп

Cardstock 11 x 17 во 105lbazalea Metallic е сјаен, длабоко заситен розов обоен картон со мазна завршница 105 LBStock и издржлив

Совршен почеток на вашите бележници, картички и многу повеќе! Овој пакет содржи педесет двострани листо

8 1 / 2 х 11 Картон во 100 фунти Зелениот Лен е длабока, зелена боја со ткаена ленена текстура...

Scroll