Ново
Сино Небо Суво Избриши Календар Класично Реверзибилно Сино 396021

Сино Небо Суво Избриши Календар Класично Реверзибилно Сино 396021

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 287.84

Неутрална графика за секој канцелариски декор со реверзибилни формати што ви овозможува да изберете распоред Што одговара На вашиот канцелариски простор Тешката ламинирана површина за запишување/бришење лесно се брише со влажна крпа за промена на плановите. Екстра големите дневни квадрати што може да се видат од далечина нудат доволно простор за пишување. Хоризонтален формат едната страна, вертикален формат обратно за да одговара на секој канцелариски простор. Димензии : 18 " х 24". Јануари-декември со 12 месеци за лесно планирање. Двострана вертикална од едната страна и хоризонтална на задната страна. Хоризонталната големина на блокот за секој ден е 1 "x 1" - вертикалната големина на блокот е 1" x 1" инч за разновидно лесно пишување. Неделите се нумерирани за да одговараат на потребата од секоја канцелариска апликација. Вклучува маркер растворлив во вода. Четири кора и стап јазичиња за виси. Печатени на 1% пост - потрошувачите рециклирани фсц сертифициран хартија со соја . Сино Небо 2021 18 х 24 Календар За Суво Бришење Класично Реверзибилно Сино 396021.

Главните својства

Избор на купувачот

Секоја страница содржи уникатна сценска слика и инспиративен цитат Тримесечен распоред на страница со

"Земете функционален пристап кон украсувањето и изберете ѕиден календар На Синото Небо за 2021 година за �

● НАЈДОБРА ИДЕЈА ЗА ПОДАРОК ЗА ОБОЖАВАТЕЛИ ВО ЕДНА НАСОКА● СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА ЗА ЛАНСИРАЊЕ (ДОДЕКА ТРААТ

Биро рампа календар куќа На Doolittle € 100% рециклирана економија академски биро рампа календар Практични, п

Има повеќе од педесет светилници долж Брегот На Нова Англија Со класична, недооценена архитектура На Је

Прославете ја разновидноста На Америка со прекрасни пејзажи и сценографии Да ви покажеме Зошто Америка

Ставете се на возачкото седиште на овие неверојатни автомобили од соништата револуционерните дизајни,

16 Месечен Календар исполнет со прекрасни фотографии Од Коњи!Работи како календар ЗА биро или пробијте г

Бери (44), дечкокако и да сакате да го наречете, ние го сакаме, обожаваме и го пропуштаме човекот кој ја вод

НаАПОГЛЕД 2021 Кученца Биро Рампа Календар Стандард 21 34 х 17 Биро Рампа Календари секој месец има симпатич�

2021 Календар Одбројување Божиќен Фестивал Календар Одбројување Календар Божиќно Богатство Опис На Град

Згодните парчиња, преслатките мачиња и смешните коментари докажуваат неодолива комбинација и покажува

Scroll