Ново
Сите Ѕвезди Блуграс Џем Заедно: За Гитара

Сите Ѕвезди Блуграс Џем Заедно: За Гитара

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 318.72

(Домашни Ленти). Овие прекрасни колекции за играчи од сите нивоа содржат 21 песна и инструменти од блуграс, создадени специјално за учење играчи од водечките уметници во жанрот. Уметникот свири основно соло кое ја наведува мелодијата на мелодијата, потоа поавантуристичка импровизација и секое соло е детално препишано. ЦД-ТО ги обезбедува аудио верзиите на соло, плус повеќеacksам песни изведени со умерено темпо за лесно репродукција. Оваа одлична серија ќе ви помогне да го изградите вашиот репертоар и да ги добиете вашите лижења во форма, за да можете да блеснете во следната изведба или сесија за џем! Песните вклучуваат : Бил Чет * Цвет Од Капина * Долу Во Градината со Врби * Јас Сум Аџија * ќе Одлетам * Во Боровите * Џон Харди * Стариот Џо Кларк * Радост На Војникот * повеќе! Сите Ѕвезди Блуграс Џем Заедно : За Гитара (Други).

Главните својства

Избор на купувачот

И покрај тоа што беше изгладнет од кислородот на мејнстрим музиката внимание на печатот повеќе од 25 год�

(Инструментална ИграЗаедно) 15 хитови Од Кралот организираа инструменталисти и вклучуваа одлична игра с

Оваа книга обезбедува нови практични алатки кои го премостуваат јазот помеѓу познатата, лесна за употр�

(Музичка Продажба Америка) Најголемата од нашите спирални книги дава целосни 96 страници со 12 стапчиња п�

Најдоброто Од Џо Пас : ЧекорПоЧекор Распаѓање на Стиловите и Техниките на Виртуозот На Џез Гитара Најдо�

(Пијано / Вокал / Гитара Уметник Песна) Карактеристики 15 негувани омилени од саканата пејачка актерка : О�

Целта на оваа книга е да поттикне дебата нудејќи критика на дискурсот За Африканската музика...

Содржи дискусија и вежби кои го запознаваат тапанарот да свири во голем бенд Вклучува делови за улогата

Прв целосен сеопфатен водич за еден од најважните жанрови на музика Во Средниот Век Прв целосен сеопфат

Оперите базирани на легендите За Орфеј, Ифигенија и Алцестис даваат бројни примери на омбра и добро се п

(Гитара Снимени Верзии) 64 повеќе задолжителни транскрипции на јазичиња за гитара, вклучувајќи : Сите Изв

Оваа книга ги претставува интензивно личните списи на Еден од најзагадочните и највлијателните тексто�

За глас и пијано Вклучува акорд симболи и гитара акорд дијаграми (Пијано / Вокал / Гитара Уметник Песна) Н

(Свирење ГитараЗаедно) Серијата За Свирење Гитара ќе ви помогне брзо и лесно да ги пуштате вашите омилен

Како виното и сирењето, некои мелодии се подобруваат со возраста, а зад секоја има приказна...

(Пијано ИграЗаедно) Овој неверојатен пакет ви овозможува да играте заедно со оригинални придружни песн�

(Гитара Снимени Верзии) Десетина семинални хитови од Кралот На Рокабили во белешки & таб : Сини Велур Чев�

Издание На Француски Јазик Оваа книга започнува со обемен преглед на претходно проучените акорди и клу�

Штајн студирал композиција со Лео Соурби, фредерик Сток (диригент На Симфонијата Во Чикаго) и оркестрац�

(Вокален Резултат) Наслови вклучуваат : Увертира Отворање Има Девојка јас Куќата На Ридот Има Девојка

(Бас Настава) За прв пат, легендарната Ѕвезда На Луис Џонсон лиже бас инструкции видеа се достапни во фор

Scroll