Ново
Соимои Полиестер Креп Ткаенина Лента, Цветни И Мандала Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Лента, Цветни И Мандала Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 97.92

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Полиестерски Креп ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 140 х 100.✤ Тежина : 70 GSM. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Мандала. ✤ Материјал : 100% Полиестер. ✤ Ширина : 42 и 52 инчи. ✤ Карактеристика : лесна тенка, транспарентна, отпорна на набори, добра драпабилност. Употреба на✤ : ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање женски фустани кафтани ,туника и врвови ✤ Нега на Перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Поли Креп Ткаенина Во Мандала Печатење. Материјал : поли Креп предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 70. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Овој Поли креп од Ткаенина Соимои е луксузен и убаво произведен Креп. Еден од еден вид, Креп Позадина и креп текстура. Едната Страна Сјајна, едната досадна. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. Нега за перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура.

Главните својства

Избор на купувачот

Придружете се во борбата за спасување на светот во овој официјално лиценциран дизајн Од Докторот На Мар

Богатствата На каролина Печатени Честитки пакет од осум картички и осум појавување на коверти...

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат На екипажот Бел

29"големина : xxl Биста : 124см / 48.09" Должина : 69cm / 27 Материјал : Изработен Од Висококвалитетен Полиестер Кој Е

Портфолио на Диви Јаболка 12х14 Бело Музејско Уметничко Печатење Во Рамка На Модерно Дрво Со Наслов Викт�

Ви благодариме за r обичај.Грижата за клиентите е нашиот врв priority.is предмет на достапност.Ветуваме дека �

Тренирајте како ѕвер во Качулка Со Кратки Ракави Со Руно Од Аугуста Спортска Облека Изработено од 100% по�

ОДЛИЧНО ВКЛОПУВАЊЕ : овој капак на перницата е дебел 19" длабок х 20" широк х 3,5" со заоблен грб Измерете го с

Даглас Тејлор претставува зачудувачко Златно Украсено Дрво 24х17 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно По

Кревет за патување со автомобил, кревет за надувување со двојна употреба, теренец надвор од патот, два в�

Покажете го вашиот стил Со Ѕидна Уметност За Потпишување! Сакате да додадете личност во вашиот дом Потп�

Од друга страна, во текот на летото, ленените панталони се совршени за да останат ладни.24 "Должина : 94cm / 37.

Шисеидо Идно Решение Lx Концентриран Омекнувач За Балансирање Е збогатен лосион за омекнување кој ведна

Создадете совршен фигурен ласкав фустан со оваа шема од нашата Неверојатна Колекција За Вклопување...

Антиултравиолетови и водоотпорни, може да се користат во сите видови временски услови и разни средини...

20082014 Форд Е150 Предна Диск Сопирачка Подлога Поставена За ФОРД Е150 ОДГОВАРА : 20112012 Е150нотеспиТивко Продол�

Машки Штанд Јака Кадифен Плетење Џемпер Со Долги Ракави Еднобоен Патент Coat Features : 1.It изработен е од висо�

Активатор на Воздушен Размавта Компатибилен со 2002 2006 Шеви Лавина 1500ноте : Вентилација За Вентилација Н

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашите 100% Памук Унисекс екипажот Вратот Бела К

XTRONAUT : Играта На Истражување На Сончевиот Систем е игра на табла која е лесна за учење и им дава на 24 игра�

Кристална и Сребрена Јака За Кучиња Од Шила ние Сме мала, семејна Американска работилница / фабрика која

Помогнете им на Вашите Буканери Од Тампа беј да обезбедат победа со спортување На Оваа Келтска Маица Со

Големина : 80 Препорачана Возраст : 1218 Месеци Биста : 58см / 22.83" Половината : 38см / 14.9" Врвови Должина : 37см / 14.5

Големина : М Должина : 37см / 14.57" Колк : 96см / 37.80" Половината : 74см / 29.13" Големина : Л Должина : 37см / 14.57" Колк : 102

Останете удобни во стилот со овој атрактивен и ефективен вентилатор на сечилото 52"!Клучни Карактеристи�

Донекаде дише, но дефинитивно одговара и на формата.Сезона : Пролет, Лето : Жени / Менокација : Дневно, Сек�

Функција : 1 Безбедните материјали за храна ја прават вашата исхрана поздрава, безбедна за употреба и мн�

Големина : ХХХХХХЛ Големина Сезона : Type / Пролет / Зима Пол : Жени,Девојка Повод : Секојдневен,Далииматериј

Карактеристики : *приклучок за приклучок за запалка за цигари,убав додаток за вашиот автомобил*Исклучит

Scroll