Ново
Телестепс 1800еп Оша Во Согласност Со Професионалната Скала За Продолжување, 14,5 Стапки

Телестепс 1800еп Оша Во Согласност Со Професионалната Скала За Продолжување, 14,5 Стапки

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 122.40

Телестепс е Светот?Оригиналната телескопска скала. Телестепс 1800ЕП 14.5 стапки. телескопска продолжна скала со широки професионални чекори за удобност, изработена е од висококвалитетни алуминиумски легури. Тоа му дава на корисникот дофат од 18 СТАПКИ, со 14,5? вистинската висина, и се повлекува на само 33 инчи во висина и може да се чуваат насекаде традиционалните скали штотуку победија?т фит. Оваа скала може да се користи со целосно продолжување кога се крева од горното скалило, или од стапалото кога се крева од долното скалило, на вистинската висина што е потребна. Оваа скала за продолжување на телескопот има целосно автоматско продолжување и повлекување со патентиран механизам За Ослободување На Допир за безбедност и леснотија на користење. Оваа скала е во согласност СО ОША,А АНСИ 14.2 тестиран со професионален Рејтинг Од 300 ФУНТИ Тип 1а/изведувач. Опремени со 100% силиконски стожерни стапала за безбедно држење на подлогата и елипсовидни цевки за јачина, овие скали се изградени имајќи ја предвид безбедноста. Доверливи ОД Американските Воени и тимови за Спроведување На Законот, телескопските скали Телестепс се оригиналниот дизајн и светот?само целосно автоматски телескопски скали. Скалите за телестепс Се Лесни за Употреба, Лесни за Носење и Лесни за Чување. Користете ги дома, во канцеларија, работно место, брод, Р.в., фарма, лов или каде било можеби ќе ви треба скала.

Главните својства

Избор на купувачот

Дали имате тешка работа? Супер Должноста Од Малите Џиновски Скали може да ви помогне брзо да ја завршите

Бокстаун Тим ситеNЕден скалила браник капаци е мултифункција продолжување скала покритие што може да с�

МАЛА ЏИНОВСКА РЕВОЛУЦИЈА АРТИКУЛИРАЊЕ СКАЛА интензивна работа бара интензивна алатка Малата Џиновска

Скалата на Луисвил од 16 'тип III е совршен за домашни работи и ја олеснува вашата работа Оваа лесна скала и

Оваа скала за проширување на алуминиум на Луисвил 20 нозе има капацитет на оптоварување од 200 фунти, оцен�

Четиричекор скала Должина распоредена : 45,5 " " (116см), должина складирана : 15,5"" (40см) Вкупна висина : 1,5"" (4см),

Телестепс е светот?оригиналната телескопска скала Револуционерна Оша Во согласност Телестепс скалила

Нашите градинарски производи ги одразуваат дизајните што се актуелни или во мода Не мора да упатува на �

Scroll