Ново
Terrasoul Superfoods Органски кокос палми шеќер, 8. мл

Terrasoul Superfoods Органски кокос палми шеќер, 8. мл

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 238.40

Направено од слаткиот нектар на цвеќињата од цвеќиња од кокосово дрво, шеќерот од палми од кокос е чиста ниска гликемиска замена за шеќер од трска, стевија и сируп од агава. Со 6.000 годишна историја, засладувачите на дланка имаат докажан рекорд за обезбедување на негување сладост за здрав начин на живот. Нашиот шеќер од палма од кокос е богат со магнезиум, цинк, железо и е природен извор на витамини Б1, Б2, Б3, Б6 и Ц, кои помагаат при бавната апсорпција на шеќерот во крвотокот. Одлична алтернатива на повисоки гликемични засладувачи, додајте во пијалаци или десерти за здрава одржлива енергија. Кокосовата палма шеќер навистина е најслаткиот начин за здрав начин на живот! Органски кокос дланка шеќер 8 мл.

Главните својства

Избор на купувачот

Подготвен од камензаземјување на Локално одгледуван Зелен Грам (Месечина) од суви земји Утар Прадеш и Р�

Scroll