Ново
Трговска марка ликовна уметност „Студии за раса IX“ платно уметност од Итан Харпер

Трговска марка ликовна уметност „Студии за раса IX“ платно уметност од Итан Харпер

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Уметник : Итан Харперсјубјект : животни Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има линиски уметнички портрет на куче во црно над беж позадина. Истакнати бои : Тан, Греј, Црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Линиски уметнички портрет на куче во црно над беж позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Зајдисонце светилник платно wallидни уметнички уметнички дела дрвена рамка зајдисонце зајдисонце над не

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со полна месечина скитници од отпечатоци од студиото Wynwood, �

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметно�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж апестит : Модерни и современи проодни типови : рамка од бреза, црна

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : рамка од бреза, бела матка, акрилна трговска марка ли�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со растителна вазна сорта II од платното во студиото Wynwood, пр

Подготвени да се претставиме со презентацијата во различни големини, трговската марка ликовна уметнос�

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова е подготвено за обе

Без лоши вибрации, не е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розов

Бидете слободни пердуви, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Scroll