Ново
Трговска марка ликовна уметност „вазни и садови“ платно уметност од Мариета Коен

Трговска марка ликовна уметност „вазни и садови“ платно уметност од Мариета Коен

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.67

Уметник : Marietta Cohensubject : Сè уште начин на живот : Модерен и cotempordproduct Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени цвеќиња од десната страна на пејзажот. Истакнати бои : Тан, бела, сива, црна, кафеава, црвена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Црвени цвеќиња од десната страна на пејзажот.

Главните својства

Избор на купувачот

Dream Line Бис 36 во Д х 60 во В х 78 3 / 4 во H Бајпас Туш Врата Во Масло Нанесуваат Бронза И Лево Мозоци Бисквит Баз�

Без разлика дали легнувате покрај базенот или го натопувате сонцето на плажа, ќе победите голема со ови�

Ками каросерите од Гаранималс обезбедуваат сладок почеток на нејзината облека Овие супермеки, 100% памуч

Овие обетки имаат пар 6мм антички месинг оригинални обетки од кристал бисер Сваровски...

Направете ја оваа неверојатна зачудувачка цветна слика дел од вашиот декор на домот Сликата има нежна, �

Карактеристики : Пристигнува подготвени да висат Вклучува сертификат за автентичност Професионално в�

Покажете го стилскиот дизајн со рамни чевли со ширина ширина од Бринли Ко Класичните тркалезни прсти до

Bianchi Model 7311 Accold Compact Loyderfeatures : Accold Tri laminate Construction со балистичка надворешна ткаенина и постава на Coptex Целос

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината р

Резултат слатки и модерни сандали со обликувани Ева за вашето мало девојче од први чекори...

Комплет за вкрстени бодбодброи на Риолис Риолис создава прекрасни дизајни во класични и модерни стилов

Возачите од Ли Модерн Скини Jeanан е совршено ажурирање на вашата гардероба за тексас Има нова, модерна вк

Подгответе се да ги натерате нозете да се чувствуваат убаво и удобно со нашата линија за обувки на аруси

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Сосема кул за постудените денови, солиден палто на ограничениот исто така е сè што треба да го задржи уд�

Зачудувајте ја вашата гардероба со елегантен врв од романтичен циган Во прилично селски стил, овој врв �

Scroll