Ново
Трговска марка ликовна уметност „есен мозаик лист IV“ платно уметност од Грејс Поп

Трговска марка ликовна уметност „есен мозаик лист IV“ платно уметност од Грејс Поп

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.33

Уметник : Грејс Попсобјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова лист во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, тен, жолта, портокалова, кафеава светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Портокал лист во центарот на рамката.

Главните својства

Избор на купувачот

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж апестит : Модерни и современи проодни типови : рамка од бреза, црна

Уметник : Итан Харперсјубјект : животни Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно ум�

Оваа wallидна уметност на платно за избирање на цвеќиња е траен уметнички принт на висококвалитетно плат�

Високи модни змии, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бела боја, о

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Мојата глава ми рече да бидам практичен, но срцето ми ми кажа друга приказна Liveивеам овде со мојот сопру�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Уметник : Sue Schlabachsubject : Пејзажапестит : тип на глампродукција : галеријаобвиткана платно уметност Ова под

Одлично големо платно 18x24 платно wallидна уметност со наслов "Сини крвови " Чувствуваме дека wallидната умет

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Арборвеј

Тема : Animalsивотни Стил : Современа производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликов

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со дај рози од платното во студиото Wynwood, прекрасно дело на a

Scroll