Ново
Трговска марка ликовна уметност „Париз Франс Скајлин Греј“ Арт од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Париз Франс Скајлин Греј“ Арт од Мајкл Томпсет

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.67

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Movender Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има текстуриран градски пејзаж на Париз Франција над обоена позадина истакнати Бои : Греј, Тан уметност и дизајн беа секогаш Мајкл Омилени предмети на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текстуриран градски пејзаж на Париз Франција над обоена позадина.

Главните својства

Избор на купувачот

Уметник : Dawgart Subject : Animals Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Galleryзавиткан од платно уметност Ова подготвено за �

Колекција Боемски Килим Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени За моментално преуредува�

Направете внимание на вашето лице со овие обетки од капнување на куполата Миабела Изработени во бујно ж

2Пакет Dpt 2 1 / 4 Инчен Влажен Дијамант Јадро Дупка Дупка Видов За Бетон И Асфалт, 21 / 4" Дијаметар x 16" Должина

Teeshirt на Russell Athtical Manive Teeshirt дава удобност, стил и перформанси за да одговара на вашиот активен животен сти

Сина протокпремија врамена печати врамена ладна притиснато хартија печатење со супериорна рамка за дв�

Колку Е Поголем Ѕидот Толку Е Поголема Уметноста! Сега ја воведуваме нашата најнова поставена големина

Папките со висок сјај на џем и плик 2 џебни папки се одлични за училиште, канцеларија, дома и многу повеќе

Се лизга На Жените Удобност Одење Рамни Мокасини Обични Чевли Возење Мокасини Флип Флоп Сандали За Жени

Миленичиња прво NHL Детроит Црвени крилја јака за кучиња Дали сте fanубител на хокеј ?? Сакам да се покажеме

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Ве молиме погледнете ја нашата табела со големини на слики.Сезона : Пролет, fall, зимски материјал : Полиес�

Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат Должините

Ве молиме љубезно забележав дека оваа ставка Ја продава Офика од пазарот На Џојбај.Спецификации : ...

Оваа прекрасна апстрактна модерна уметност Swirl II Canvas се печати со употреба на највисок квалитет на маст�

Scroll