Ново
Трговска марка ликовна уметност „Сребрени дрвја I“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Сребрени дрвја I“ платно уметност од Албена Христова

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.00

Во 1990 година Албена се пресели во Јужна Калифорнија со семејството. Во овој период, таа имаше голем успех продавајќи ги своите оригинали, но исто така сфати колку малку луѓе имаат пристап до нејзината уметност низ целиот свет.Уметник : Албена Христовасубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели дрвја над сива апстрактна позадина. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Првото соло уметничко шоу на Албена беше во 1987 година. Набргу по дипломирањето, Албена создаде неколку големи мурали. Визијата и амбицијата на Албена беше да се допрат што повеќе луѓе колку што беше можно во нејзиниот живот. За време на времето во Европа, Албена учествуваше секоја година во Арт Базел - најпрестижната модерно уметничко шоу во светот. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Истакнати бои : кафеава, сива, бела, црна, Тан Албена е родена во семејство на уметници и доби 12 години обука за класична уметност во Европа. Во Newујорк, таа се запозна со сопствениците на една прекрасна компанија наречена Wild Apple Graphics и како што велат дека остатокот е историја. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Needed требаше поинаков канал за да ги оствари своите соништа. Корпоративните и приватните колекционери ја купиле целата своја уметност пред секое отворање на шоуто. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Бели дрвја над сива апстрактна позадина. Во 2000 година, Албена го откри светот на издаваштвото на уметноста. Во текот на првите неколку години во САД Албена имаше неколку соло -претстави во Вашингтон, Лос Анџелес и Чикаго и ја продаде својата оригинална уметност на приватни колекционери.

Главните својства

Избор на купувачот

Мотеги Трки беше замислен со една мисија во умот, перформанси Поттикнати од иновациите во мотоспортот и

Големина : XXL Големина Полиестерски влакна, Изработени од ткаенина, лесни меки и удобни Големина : ХХХЛ Г�

Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранов

Карактеристики : *Сосема нов и квалитетен*дизајн отпорен на Истекување, лесен за употреба и безбеден.*Ма�

Прилепувањата Со двојна Брава обезбедуваат брз и лесен метод за промена на мамките, додека воопшто не г�

Агресивно софистициран Во стил Во бои На залиха Од голема дозвола сопирачките на конкавни профили, лажа

Лукс + Јас Дизајни претставува неверојатен 26х26 Црно Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Ѕидно Умет

Трансформирајте го вашиот дом во воздушна алпска ливада од цвет од јасмин, виолетова и портокалова боја

Инстант Порака Дали Ти се Допаѓам Оуија женска лесна француска тери Пуловер Инстант Порака е онлајн с�

Добијте го атлетскиот изглед што го посакувате додека останувате кул Конструкција со странични шевови

Scroll