Ново
Винтемајт изолиран памучен јазиче Врв Валент 40 15 во природно

Винтемајт изолиран памучен јазиче Врв Валент 40 15 во природно

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.33

Колекцијата Винтемајт од Лофт Ливинг ќе ги обликува вашите прозорци со супер меко чувство и елегантен стил. Обезбедува релаксирачка околина дизајнирана да ја намали светлината и да се намали сјајот во вашата соба. Изолационата поддршка на оваа валенција за затемнување на просторијата е изолирано од температурни варијации, блокови до 95% од светлината, обезбедувајќи ви дневна и ноќна приватност, го навлажнува звукот и обезбедува УВ заштита. Ширината и должината на единечниот валент се вклопуваат во повеќето прозорци со стандардна големина. Оваа квалитетна валенција е долготрајна, лесна за чистење и се спротивставува на брчки. Во собата -затемнување - Кога е правилно инсталирано, мансардите за дневна соба -затемнување на просторијата значително ќе ја блокираат највисоката светлина . Врвот на табулаторот - Врвниот заглавие на јазичето на овој панел ви овозможува да висат и да се лизгате лесно и брзо . Енергетски ефикасни - Поставата на Оваа завеса за затемнување во просторијата е додаден слој кој е дизајниран да изолира против варијациите на температурата и да ги минимизира трошоците за греење и ладење, блокирање на значителна количина на светлина, да ви даде приватност на денот и ноќта . Мулти-употреба-Валентот може да се користи сам или слоевит преку други третмани со прозорци за да се создаде уникатен стил . УВ заштита - Оваа колекција обезбедува голема заштита со блокирање на штетни УВ зраци, кои можат да ги избледат вашите подови и да го оштетат вашиот мебел . 100% ткаенина од памучно платно - ткаенината на лицето е 100% ткаенина од памучно платно, што го прави доволно издржлива за секојдневна употреба. Поставата е мешавина од 100% акрилен сеуд, така што нема да се протега или да згасне со текот на времето . Висококвалитетно - дизајниран во Канада користејќи ги најдобрите материјали . Лесна нега - машина за миење и виси за да се исуши.

Главните својства

Избор на купувачот

Сонцето нула Gramercy Curne, носи стил и енергетска ефикасност во кој било дом Волчениот цврст дизајн со лесен

Плетени парчиња на прозорецот за мотив на чипка на рифови Поставено против отворено мрежно работење, на

Поклопете го прозорецот за чудовишта во Грако, Валент со други чудовишта за бебиња Грако, постелнини ил�

Додадете допир на боја и стил на вашиот украсен декор со овие парчиња ансамбл на прозорецот на получист�

Облечете ја вашата мала кујна или прозорец за бања со главни теми, цветни печатени гром, 3парчиња кујнск�

Донесете малку историја во вашиот дом со третманот со прозорецот Бредли Оваа класична шема датира сè до

Прекрасна факссилк, получиста ткаенина веднаш го воздигнува секој украсен дом Панели за завеси од свил�

Материјал : Полиестер процес : фино плетенка чипка засенчување на чипка : Боја на преносот на светлина : б

Донесете свеж, модерен и елегантен изглед на секоја просторија со овој мал валент на кујнскиот прозорец

Донесете свеж, модерен и елегантен изглед на секоја просторија со овој мал прозорец за кујнски прозорец

Ажурирајте го изгледот на вашиот украсен декор со изгледот и чувството на луксузна постелнина со парчи�

Колекцијата Винтемајт од Лофт Ливинг ќе ги обликува вашите прозорци со супер меко чувство и елегантен с

Specifications : Condition : 100% Brand New Type : Kitchen Curtain Tiers and Valance Header : Rod Pocket Transparency : Light Filtering Style : Modern Mounting : Wall Mounted Room : Kitche

Scroll