Ново
Задебелен карпа Вирџинија јаболков, пакет, шишиња со ФЛ Оз

Задебелен карпа Вирџинија јаболков, пакет, шишиња со ФЛ Оз

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.00

Уживајте во освежувачкиот вкус на задебелен карпа Вирџинија јаболков. Направено е со мешавина од јаболка од Вирџинија со јасен вкус на зелена баба Смит. Овој Apple Cider Six-Pack е идеален за забави и споделување со семејството и пријателите. Повисоката киселост и пенливо еверна, му даваат јасен вкус, а идеално е да се служи со свинско, живина и морска храна. Овој пијалок содржи 4,7 проценти алкохол по волумен. 4,7% АБВ. Јасни и освежувачки. Полу-слатка.

Главните својства

Избор на купувачот

Scroll