Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Големата уметност за бегство на желките“ од Дан Спајдер Ворен

Заштитена марка ликовна уметност „Големата уметност за бегство на желките“ од Дан Спајдер Ворен

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1530.08

Уметник : Dann Spider Warrens Ubject : Pandasse Style : Type Prodall Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има една ноќ преку океанот со желки кои се штиклираат во преден план. Истакнати бои : Теал, сина, црна, светло сина, иако инспирирана од мајстори сликари во музеи од страна на некои од големите уметници на сите времиња, како што се Дали, Роквел, Рембрант итн., Jimим е претежно самоук и се гордее со неговиот познат совет На аспиранти уметници, „до пекол со правилата… насликајте го она што ви се допаѓа“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една ноќ преку океанот со желки што се шлепнуваат во преден план.

Главните својства

Избор на купувачот

Недела На Прикажување На Детски Спортски Часовници Погоден За Електронски Часовник На Отворено За Студ

Кога температурата паѓа, подигнете ја вашата игра со оваа прекрасна Илиноис Борба Против Илини Пареа Со

Совршен за Сите видови дисплеи На Божиќ, забави, како украси за закачување на гранки, централни парчиња �

Соодветен додаток за многу игри за пиење Подарете им на вашите гости многу специјална бензинска пумпа.

Агли Компанија Машина За Перење Затворен Плоштад Преодна Длабока Виолетова Површина Килими, 6 ' Плоштад.

Клаудија Анчилоти претставува прекрасно Уметничко Дело Од Бела Модерна Дрвена Рамка 20х24, насловено "Ср�

КСЦИККД Фустани За Жени Женски АЛинија Без Ракави VВратот Графички Отпечатоци Макси Ретро Плус Големин�

Карактеристики : 1 Нов и квалитетен Издржлив и долг работен век2 Изработен од пп материјал, безбеден и зд�

Поддршка за Подигнување На Капакот на задниот Багажник За 20032006 20082010 Доџ Виперфитмент Информации : 20032006 2

Танкузо Сонце Капи За Жени Лето UPF50 Широк Обод Шапка Патување Преклопен Пакет Слама ПЛАЖА УВ Капа, Беж Та

Спецификации : Цврста боја, добро се совпаѓа со вашиот бохо макси фустан Широк раб, заштитете го лицето �

Во Зависност Од Христос Целосно! Одлично за поправка, изработка и креативни проекти! "Божествен Команда�

Карактеристики : VВрат,Секојдневна Облека,Цврст,Ракав Од Три Четвртини,Стилски и моден дизајн, Есенски с

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

100% полиестер Водоотпорен И дише V02 20000 Оксфорд Полиестер 4насочни истегнувачки ткаениниздржлив водоотп�

Добредојдовте вашиот нов додаток со овие симпатична, ПопПоп Малку Бубамара Новороденче Ползавец Прави

Самолеплива Кора И Стап Лесен За употреба Големина : 56х13 mm Weight : 30 име : Декорација За Етикетирање Со Мета�

Scroll