Ново
Јани Пластични Етикети На Цветни Растенија, Водоотпорни Етикети За Расадници За Растенија, Ознаки Во Форма На Т-Облик Маркери Влогови На Растенија, Повторно Употре

Јани Пластични Етикети На Цветни Растенија, Водоотпорни Етикети За Расадници За Растенија, Ознаки Во Форма На Т-Облик Маркери

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 175.84

Карактеристика : * сосема нов и квалитетен* Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив1. Цврсти и издржливи, овие пластични етикети на растенијата се водоотпорни и нема да станат кршливи и да се скршат како повеќето пластични етикети.2. Тие нема да изгниет како дрвени ознаки. Не ' рѓосуваат како метални ознаки.3. Најважно е дека тие се доволно кратки за да бидат инсталирани во мини стаклена градина или влажност купола.4. "Мат финиш" ја прави етикетата лесна за пишување од двете страни со постојан маркер или молив.5. Сите етикети се ОТПОРНИ НА УВ И мат финиш. "Отпорен НА УВ" за етикетите да траат што е можно подолго.Спецификација : * Боја : Сива, црвена, сина, жолта, зелена, розова, бела* Количина : Вклучен е 100 парчиња пакет : * Список 1 : 100x Етикети На Растенијата белешки : 1. Поради различни фактори како што се осветленоста на мониторот, осветленоста на светлината итн., вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата.2. Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето во податоците. Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив. 1. Цврсти и издржливи, овие пластични етикети на растенијата се водоотпорни и нема да станат кршливи и да се скршат како повеќето пластични етикети. 2. Тие нема да изгниет како дрвени ознаки. Не ' рѓосуваат како метални ознаки. 3. Најважно е дека тие се доволно кратки за да бидат инсталирани во мини стаклена градина или влажност купола. 4. "Мат финиш" ја прави етикетата лесна за пишување од двете страни со постојан маркер или молив.

Главните својства

Избор на купувачот

Заштедете уште повеќе со нашите компатибилни списоци на етикети со адреси Оваа листа содржи 6 ролни со е

Кога станува збор за етикетите за опасност, едноставно нема простор за сечење агли или ризикување...

Карактеристики : Сите овие налепници за етикети се погодни САМО ЗА печатач Со етикети D101 Со 6 големини з�

Ознаките за обележување нанижани нудат мазна површина за пишување за да биде едноставно да се обележат

Scroll