Ново
Бран Тркач-Да Престане Да Паѓа Од Земјата

Бран Тркач-Да Престане Да Паѓа Од Земјата

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 581.12

На неговиот деби албум, За Да Престане да Паѓа Од Земјата, Бран Тркач (Том Персел) открива повеќе од кога било досега, додека истовремено не се сфаќа премногу сериозно. Впечатливо и смело звучно заминување За Австралискиот електронски производител, тоа беспрекорно го спојува шеќерот на неговиот потпис екстатично 64-битно производство со неговата љубов кон чудниот поп да раскаже приказна за надминување на анксиозноста, депресијата и изолацијата. Неговиот јазик-во-образ сензибилитети задржи Бран Тркачи заштитен знак меурчиња во микс, дури и како албум се справува со поголеми демони. Резултатот е ранлива, самопонижувачка електроника; еднакви делови разиграни и интроспективни, светли и темни и уверен повторно вовед во овој талент на југернаут. Бран Тркач-Да Престане Да Паѓа Од Земјата (Сина Винил).

Главните својства

Избор на купувачот

Егзорцист Втори : Orтик Портокалова / ЦрнаМориконе EnоСосема Нов ЛП 1 1 Темата на реган (Финале) 2 2 Пазузу (Те

1968 деби албум На Британскиот Блуз бенд Мелоу, класичен блуз на овие девет песни остави свој белег На Бри�

"Сакам да играм додека не умрам", изјави тој неколку пати во последните години Снимањето На Возењата На Б

Ограниченото притискање на винил лп вклучува бонус сингл од седум инчи плус ЦД издание на албумот...

Cawd Slaydaz е јасна промена за Фриџо Рекордс Сепак, овој дебитант, исто така, означува враќање на видовите...

Винил лп притискање Морис Мурс етерични хамонд бас душата химна цитат; Сето Она Што Сјае Не Е Злато;, е пр

Тука во твоите раце е нов единствен цитат; јас Не Се Грижам; Гледачите им се придружуваат на лушпите на љ�

2017 ослободување Синот На Грег Алман, Девон Алманс Вози или Умре е неговиот трет соло рекорд ЗА Руф Рекор�

Третото издание од Крошна ја прикажува насловната песна од длабок Афро фанк 7 " првично објавен на прива�

Брилијантен втор албум од легендарниот Циманде 180 грама винил, совладан од оригинални ленти, реплика ор�

И двајцата плодни композитори сами по себе работат во областа на модерната композиција / нова електрон�

Ограничено црвено винил лп притискање 2018 повторно издавање Извонредно преиздавање на албумот убиец во

Инструментите На Медлибс го прогласија сафомор албумот како Алтер его Квазимото Мадлиб го воскреснува

Хамилтон Лејтхаузер се докажа како главен соработник и соло уметник во текот на неговата речиси 20годиш�

Винил лп притискање Продуциран од Современата Блуз Легенда Џо Бонамаса, Браќата Крв е изјава за уметнич

Детали Кои Доаѓаат Наскоро Албум Песнидиск 1 : 1 АНА и Мис КитинЗасекогаш Раверс2 КлоеМарс 5003 Роман Санта�

Не Е Познато винил лп притискање Кругот е самата дефиниција за пркосење на жанрот; редок подвиг за секој

Двојно винил лп притискање во портата јакна Северна Душа Од Детроит, Мичиген преку етикетите Од 60тите, к

Две песни : Проштален Фустан И Храна кои се од реткиот албум томоко Кувајс томоко први (1983), познат по хит�

"Повеќе од 35 години по објавувањето, "Одмаздата" сепак стои како значајно достигнување во кросовер музик

Овој албум во живо (објавен на винил за прв пат) е составен од 3 Европски датуми во 2001 година и го претстав

Делукс двојно 180гм винил лп притискање спакувано во ракав на портата со прибелешка од забележаниот псих

Прв пат на ЛП! Ограничено двојно притискање на винил ЛП ремастерирано од оригинални аналогни извори...

Добиените песни се инспирирани, но целосно оригинални Исечете Кора И Балафон се слоевит над софтвер пер

Итерација Винил лп притискање "Повторувањето е форма на промена", гласи Една Од Косите Стратегии На Брај

Винил лп притискање Градини сопствени flickinger снимање конзола, Познатиот продуцент Тим Голдсворти (Намал

Приказна За Рекордите На Шеќерниот РидРадост На Раперот : Вкус На Рекорди На Шеќерен Рид (19791986) (Експлици

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм Извонредното деби на грачан Монкур ТРЕТИ Во 1963 година, Еволуц�

Ограничено притискање на винил ЛП од 180 гм Дали е ова албумот што ја направи земјата кул? Поранешните Бир

СегаПовторно претставува серија од четири, ограничено издание 45 вртежи во минута синглови кои се движа�

Scroll