Ново
Холи Перформанси 300-255бк Довод На Моторот Колектор

Холи Перформанси 300-255бк Довод На Моторот Колектор

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.33

Компатибилен со сите gm LS Gen III или IV мотори опремени СО ls1/LS2/LS6 стил катедрала порта цилиндар глави; новиот холи еден авион трка довод колектор беа дизајнирани со перформанси во умот. Тие имаат раса одгледана, дводелна поделена карактеристика која претходно се наоѓаше само на најскапите дози на трката. Колекторот ќе одговара на моторите GM LS GEN III со глави на катедрални пристаништа и се наменети за карбуратори со прирабници со прирабници во стилот 4150 или ЕФИ за тело ЗА гас.Колекторот за довод на еден авион ЛС Е дизајниран за апликации за мотори со високи перформанси/трки, зафатнина од 5,3 до 6,2+ литри и максимална брзина на моторот од 6000-7000 вртежи во минута, во зависност од комбинацијата на моторот. Овој дизајн со една рамнина обезбедува оптимални перформанси низ спектарот НА ВРТЕЖИ во МИНУТА, додека обезбедува максимални перформанси до 7000 вртежи во минута.Тркачкиот колектор Холи ЛС вклучува поделена карактеристика, што овозможува расклопување на доводот за директен пристап до внатрешните површини на пленумот и пристаништето, правејќи прилагодено пренесување и совпаѓање на прилепувањето. Со локатори на завртки за рамо и заптивка На о-прстен, повторното склопување е едноставно и прецизно.Технички Податоци : ï· А - Б Висина-7.32 во. (0° carb прирабница агол)на ' * Големина Порта-3.28 во· Висина x 1.10 во. Видеј ' · Прирабница На Телото За Гас - Стандардна 4150 за до 1-3/4 инчи. дијаметар гас борези ' · Површина На Пресек На Тркач-3,5 ин2 на влезот на тркачот заострен на 2,9 ин2 на излезот на прирабницата; максимален дизајн на трка со перформанси со разгледување на клиренсот на аспираторот. Полесни од другите сплит трка дози. Сплит функција изработка на пренесување напори лесно!. 33 до 50% цената на другите дози на сплит трка. Заробени о-прстен печати на главата пристаништа и сплит. Опциите за Вакуумска Порта вклучуваат (2) 1/8, (1) 1/4, и (1) 3/8, пристаништа ЗА нпт на прирабницата за јаглени хидрати. Вклучен е шини За гориво и хардвер за монтирање на шини.

Главните својства

Избор на купувачот

Амортизацијата 60 Е Дизајнирана да Ја Користат Изведувачи На Климатизација / Станбени објекти, Техничар�

Големина : М Биста : 7287см / 28,334,3 " Половината : 6587см / 26,034,3" Големина : Л Биста : 7494см / 29.137.0 " Половината : 6994см

Овој Принцеза Принцеза Врамени Сликарство Печатење е врвен квалитет Giclee печатење на висока резолуција

Земете назад вашиот простор Со Рација Мулти Инсекти Спреј Ги убива бубачките што лазат и летаат при кон�

Богатства КАРОЛИНА SC9174ЗНАМЕРОДИТЕЛ Дакел Бонбони Пченка Ноќта На Вештерките Портрет Знаме, разнобојни

Работи Со Лаптопи : Apple Mac Book, Pro, Air / Acer Aspire V, Chromebook, V Нитро, V5, Switch, C720, Еден 10 / Alienware 17, 15, 13 / AorX3 Плус v5, Плу�

Нашето испружено платно е создадено само со највисоки стандарди Печатиме со висококвалитетни мастила �

Забавна идеја за подарокПодарете ЈА оваа зграда ОД 730 ПАРЧИЊА ЛЕГО модел како посебно задоволство, пода�

Осветлете ја секоја просторија со Овој Напад На Ѕидниот Постер ТитанБитка Врамени Трендови Постерите с

Чоколадо За Одење Од Колекцијата На Селото Лемакс Санта Вондерленд Село Лемакс# : 62300 Додаток Материјал

Изработени од подобрени полипропиленски предива, Килимите Адирондак истражуваат стилски прекумерна б�

Додадете софистицирана елеганција во вашиот внатрешен или надворешен простор со овој прекрасен тепих..

Овој Тренд Меѓународен Марвел Играчка СводХалк Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојни у�

Функција : 1 Погонскиот мотор започнува непречено и го прави возењето поудобно.2 Силна моќ на качување, н�

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашите 100% Памук Унисекс екипажот Вратот Бела Х

Хипнотизирајќи во елементи и од нијанса и од дизајн, овој сјаен килим нуди крајно исклучителен додаток �

Нашата Солидна Колекција Има можност да ја осветли секоја просторија со луксузна и жива боја Оваа килим

Многу кул тастатура клучеви големина приближно 4 "Л; Ја Пушта омилената песна На Хана : Никој Не Е Совршен

Scroll