Ново
Кондензатор за климатизација на GM Acdelco GM 15-63741

Кондензатор за климатизација на GM Acdelco GM 15-63741

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2927.84

Кондензаторите на оригиналната опрема Acdelco GM се разменувачи на топлина што обично се наоѓаат пред радијаторот на моторот и се GM-препорачани замени за оригиналните компоненти на вашето возило. Кондензаторот ја распаѓа топлината што ја апсорбира ладилното средство од испарувачот и од компресорот до надворешниот воздух. Топлиот гас на ладење минува низ цевки, каде што се отстранува топлината, предизвикувајќи да се претвори во течност. Воздухот што тече низ перките ја носи топлината. Овој кондензатор на оригинална опрема е произведен за да одговара на вашето ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и услужен век што го очекувате од Generalенерал моторс. Кондензатор за климатизација на Acdelco GM Оригинални делови 15-63741.

Главните својства

Избор на купувачот

Регулаторот на прозорецот ACI / Maxair изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занает

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за Infiniti i30 19991996, Nissan Maxima 19991995 Предниот лев (без мотор за лифт на проз

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

Откако ќе се вклопи, овој душек за загрозување ќе го подобри квалитетот на возењето на вашето возило со �

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Color / Finish : Chrome Interchange Part Number : C2 D25657, JA1047103 Replaces OE Number : C2 D25657 Replaces Partslink Number : JA1047103

t Gates Power Steering Pressure Line Assembly t Designed for passenger cars and light trucks Општите упатства се преполни со секое собрание...

Сензорот за брзина на излез на излезот на излезот на вратилото на моторниот менувач се дизајнирани и те�

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуалноColor / Finish : Primed Inter Change Дел Број : 51127142229, BM114

Оригиналните Flexplate оригинални флексибилни плочи се произведуваат од материјал со висока затегнување н�

Специфично за производ Специфирање на типот : Директна замена Продадена Продажба : Продадена индивидуа�

Заптивката на тркалото за напојување на возот изгради репутација во автомобилската индустрија за квал�

Прекинувач на опашката, прекинувач за отворање на задната врата Фабрички спецификации за Vauxhall Opel Insignia 13

Регулатор на прозорецот на AltAutomotive Power Regulator For Chrysler Town & Country 19951991, Dodge Caravan 19951991, Grand Caravan 19951991, Plymouth Grand Voyager 1

19751978 Chevrolet G20 Преден лев диск Калипер на сопирачката (Beauville / Chevy Van / Nomad / Sportvan) Fits : 19751978 G20 Beauville L6 4.1 L Авт�

Повторно воспоставено од производството за да ги исполни најпрецизните стандарди за сигурни перформан

Tdorman Влезна цевка за пумпа за вода со заптивка tleaks, да ги нема Влезната цевка на пумпата за вода на моторо

Заменува OEM : Tecumseh : 631067, 631067a, 631828, 632076 Одговара на модели : Tecumseh H50 и H60 Спецификации : Етанол : Не е компатиб�

Мотор на мотор и регулатор на моторот на Aisin Power изгради репутација во автомобилската индустрија за квал

197mil 5 mm автомобилска врата звук Deadenter Insulation Памук Мат 79 "x 20 " Отпорен на гребење.Инсталацијата : 1, извадете

Bosch нуди 100% чиста силиконска јакна за супериорна изведба на живот Внатрешната изолација на Bosch's EPDM, прес�

Mpulse нуди крајни сензори на пазарот Неспоредувањето на перформансите и прецизноста во комбинација со по

TDORMAN AUXILIARY FAN SOSTLESS CONTROLLER TWITHOUT TSAVE ВРЕМЕ, ПАРИ И РАБОТА со склопување на вентилаторот за ладење на моторот н

Заптивка за заптивка на коленестото вратило на Elring сеопфатна безбедност и сигурност : Заптивките на наф

Издувен свиок U / J 180 / 45 степени Mandrel 17 / 8 во дијаметар 3 во радиус 6 x 7 x 13 во нозе 16 мерач не'рѓосувачки �

Единствените делови препорачани од компанијата „Форд мотор“ за возилата Форд и Линколн Заптивките на

Сензорот за брзина на тркалото WVE ABS изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и зана�

Покрив на отворот за отворање на воздухот, капакот на отворот за отворање, отвори за аспиратори на мотор

Содржи компоненти за квалитет на OEM, вклучувајќи пумпа за вода, појас (и), безделери, механички затегнува�

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : No Vehicle Тип на тело : Coup Efit : Директен фитмен�

Scroll