Ново
Monsieur Citron 'Canvas Art од Мишел Кембел

Monsieur Citron 'Canvas Art од Мишел Кембел

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 607.84

Уметник : Мишел КембелСубјект : Хуморит Стил : Електикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лимон во берет што вози велосипед.икули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мишел Кембел „Монсиер Цитрон“ платно уметност.

Главните својства

Избор на купувачот

Подготвени да се претставиме со презентацијата во различни големини, трговската марка ликовна уметнос�

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова е подготвено за обе

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Рамка од дрво, црна мат, платно, акрилик Ова подготвено �

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашето испружено платно е гордо создадено да биде фокусна точка на вашата соба Ние отпечативме со најдо

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Уметник : Sue Schlabachsubject : Пејзажапестит : тип на глампродукција : галеријаобвиткана платно уметност Ова под

Scroll