Ново
Планински високи органски овластени органски грав канелини, 1 lb кеси

Планински високи органски овластени органски грав канелини, 1 lb кеси

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 719.84

Гравот Канелини е голем бел грав со кремаст, вкусен вкус. Гравот Канелини се користи во италијанска кујна, вклучувајќи минестрони, тестенини е фагиоли и салати од грав. Текстурата помага да се одржи нивната форма за време на готвењето. Гравот од канелини е без маснотии и одличен извор на влакна, фолат, железо и магнезиум. . Од 1999 г. Ние го земаме деловниот модел "фарма на табела " понатаму со мрежа на независни земјоделци. Нашите земјоделци зедоа специјализиран пристап, од почва без хемиски ѓубрива и пестициди до одржливи земјоделски практики за да ги развиваат најздравите можни култури. Сите наши сорти на грав имаат супериорен вкус, квалитет и текстура. Гравот се здрави срцеви и темелен извор на протеини, растителни влакна и добри јаглени хидрати . грав канелини, (познат и како бел грав на бубрезите), обезбедуваат најразлични хранливи материи и растителни влакна додека се малку со маснотии . одлично за употреба во тестенини, одлично за употреба во тестенини, Рецепти за супа и чорба.

Главните својства

Избор на купувачот

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

Пинто Грав, Кајун Стил, Фиксини, Торба 16 МЛ со зачини и мора да биде кајун кога ќе го вкуси ова добро Рагин

Планински високи органски органски органски грабанцо грав имаат вкусен орев вкус и текстура на месар Т�

Сувиот пилешки грашок на Ел Сембрадор е #1 одделение, 100% свеж американски пораст! Уживајте во вашата клас

Грав од мајо Коба, торба 4 lb здрава Да се ​​подготви : [1 lb Сув грав (2 чаши) = 56 чаши зготвени грав] 1 Сортира

Овие Чисти Крик СветлоЦрвени Бубрежни Грав сега се спакувани во нашите 25 фунти за итни случаи, долгороч�

Зимската Капа на Девојките на дизни 2 Пакет Замрзнат Пом Пом бини или Капа Од Мини Маус со Уши се толку з�

Ел Мексикано Пинто грав е вкусна страна што можете да ја спарите со секакви латински јадења Тие се лесни

Црвен грав, Централна Америка, торба 2 lb бр 1 одделение Производ на Централна Америка Да се ​​подготви : [

Гравот Фараон Пинто е прв квалитет на домашен грав Пинто одгледуван во САД Нашите грав Пинто се избираа�

Централна Америка Централна Америка Централна Америка прави хранлив додаток на салати, супи и вегетари

Мама Julулија Рефрирана пинто грав Традиционално рафинирано пинто грав Сите нејзини јадења од грав се ц�

Scroll