Ново
Рагин Кајун Храна Рагин Кајун Фиксин Пинто грав, оз

Рагин Кајун Храна Рагин Кајун Фиксин Пинто грав, оз

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.33

Пинто Грав, Кајун Стил, Фиксини, Торба 16 МЛ со зачини и мора да биде кајун кога ќе го вкуси ова добро. Рагин Кајун Фиксинс-сето тоа е добро. Напишете и кажете ни што мислите за нашите производи. Отстранете го пакетот за зачини од грав. Исплакнете и исцедете грав. Ставете грав во тенџере од 4 литри. Додадете 10 чаши вода и промешајте во пакетот за зачини. Додадете месо, ако сакате (видете ги опциите подолу). Говедско или пилешко месо може да се замени со вода ако сакате. Покријте и доведете до вриење. Намалете ја топлината на средно, откријте тенџере, промешајте и динстајте 2 до 2-1/2 часа (додадете вода по потреба) или додека гравот не омекне. Послужете преку ориз. Опции : Додадете 1 килограм исечена колбас, коцка шунка или друго месо. Служи 8-10. 16 мл (453 гр) Поштенска Кутија 5734 Езеро Чарлс, ла 70606-5734 800-221-2460 Пинто Грав, Зачинети. Со 12 зеленчук и зачини. 100% Природно. Без масти, без глутен. Веган. Добар извор на протеини. Нема МСГ. Нема алергени. Нов изглед! Истиот одличен вкус. Највозбудливата кујна во америка. Веруваме дека секој го заслужува највозбудливиот Избор На Американска Кујна што ја наводнува устата, забава на вашата чинија. Ние користиме автентични (тајни) рецепти подготвени од вистински готвачи Кајун, доставени од срцето На Акадијана до сите во САД. Сертифициран Кајун. (ат)Акадијански Кујни.

Главните својства

Избор на купувачот

Сувиот пилешки грашок на Ел Сембрадор е #1 одделение, 100% свеж американски пораст! Уживајте во вашата клас

Гравот Фараон Пинто е прв квалитет на домашен грав Пинто одгледуван во САД Нашите грав Пинто се избираа�

Гравот Канелини е голем бел грав со кремаст, вкусен вкус Гравот Канелини се користи во италијанска кујн�

Црвен грав, Централна Америка, торба 2 lb бр 1 одделение Производ на Централна Америка Да се ​​подготви : [

Преференцијалната цена и квалитетот на горното ниво се наш врвен приоритет.Почитуван Клиент : за да изб�

Централна Америка Централна Америка Централна Америка прави хранлив додаток на салати, супи и вегетари

Мама Julулија Рефрирана пинто грав Традиционално рафинирано пинто грав Сите нејзини јадења од грав се ц�

Планински високи органски органски органски грабанцо грав имаат вкусен орев вкус и текстура на месар...

Ел Мексикано Пинто грав е вкусна страна што можете да ја спарите со секакви латински јадења...

Зимската Капа на Девојките на дизни 2 Пакет Замрзнат Пом Пом бини или Капа Од Мини Маус со Уши се толку з�

Овие Чисти Крик СветлоЦрвени Бубрежни Грав сега се спакувани во нашите 25 фунти за итни случаи, долгороч�

Грав од мајо Коба, торба 4 lb здрава Да се ​​подготви : [1 lb Сув грав (2 чаши) = 56 чаши зготвени грав] 1 Сортира

Scroll