Ново
Сенки Над Камелот: Играта Со Карти

Сенки Над Камелот: Играта Со Карти

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.67

Темнината уште еднаш се спушти над Камелот; Кралството веќе не е безбедно. Оружјето на вашиот славен татко едвај се повлече во оружјето и неговиот почитуван грб ви го пренесе кога вознемирувачките гласини почнуваат да се шират одново.. "Војниците се на воена основа ? Саксонци? Пикти?Французите не навредија. Тие мора да го држат Светиот Грал Екскалибур исчезна.. Повторно!?"Искачете се на предизвикот и бендот заедно со вашите сојузници за да ги отфрлите овие гласини и да ги победите сенките. Сигурно нема да има Предавник меѓу вашите пријатели овој пат наоколу! Кооперативна игра со карти. За 1-7 играчи. Потребно е околу еден час за играње.

Главните својства

Избор на купувачот

Патување Фрли низ играта засилувачи до конкуренцијата На Тик Так Пети со секое време акција и насекаде �

Колку е моќен вашиот внатрешен beвер? Доволно моќен за да биде кралот на astверот? Зголемете ја вашата коле

Gener8 може да се тресе може да се игра со пријателите и семејството Може ли Слем да е тони спортска забава �

Geakks Wild Theat Raider Seather Strategy Strategy Board Game За деца и возрасни! Длабоко во срцето на џунглата, откриен е последнио�

Откријте Пепа Прасе во класичната игра на појавување на слики! Превртете симпатични илустрирани плочки

Трепкањето е молскавично брза игра каде што двајца играчи се тркаат од глава до глава за да бидат првите

Бунтот За државен удар Г54 е возбудливото продолжение на Наградуваниот Државен Удар На рики Тахта...

Волшебникот Војни Академија карактеристики игра слична На Волшебникот Војни Арена (née Волшебник Војни)

Дали сте подготвени да го забрзате отчукувањата на срцето? Со оваа интерактивна игра со семејни картичк

Господарот На Прстените : Стипендија 14 Плеер Gamemat Стипендија 14 Плеер Gamemat Се Качат на вашиот авантури Во �

Марвел Шампиони Игра Со Карти : Веном Херој Пакет Експанзија е проширување за марвел Шампиони база игра,

Бегството од лавиринт е неверојатна игра на рамнотежа и вештина што ја става забавата на флиперот токму

Карактеристика : за 25 играчи функција : 90 минути време на играње функција : ова е проширување...

Вие сте тренер кој игра против вашите најтешки ривали, избирајќи офанзивни, одбранбени и специјални тим

Индијана џонс : крадците На Северното Море се поставени во централните години На Викиншката Age Како вики

Бран 7 Експанзија Паквален Шатерхелм е решителен борец, тежок како волшебниот камен оклоп што го носи во

Започнете нова авантура Во Парчиња Евердарк, најновата Колекција Херој и Чудовиште За Спуштање : Патува

Сосема нова експанзија За многу популарната Партиска игра Време Е Насловот Потсетиме! Оваа експанзија �

На крајот од играта, граѓаните на градот ќе гласаат врз основа на тоа кој играч ги донел и нивото на одоб�

Ако сте обожавател на онлајн играта Од Времето, како и други загатки за игри со зборови преку интернет, п

Во Ние Детективи, мора да работите заедно со вашите пријатели и семејството за да ги ставите croмиите зад

Првиот П&А Игра Каде Што Нула Е Победнички Број Цел Ниско, Резултат Високо Ако отсекогаш сте се прашувал�

Бззз! Бзз! Кој Е Главниот Збор да речеме Дека Зборот е " топка."Вие и вашите соиграчи имате 45 секунди да ре�

Во најтоплите ноќи во годината, тивките води се полни со треперливи светла додека заспаната ноктилука с

Двојно Место е фантастична стратешка игра за возраст од 6 и повеќе години Играчите работат на завршувањ�

Како правиш игра за одличниот округот Калман? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите о

Земете 3 зборовигласови, замрзнување и фрижидер—и користете ги за да измислите шокантен наслов за табл�

Scroll