Ново
Dayco автоматско Затегнување На Ременот Одговара изберете: 1991-САТУРН SL1, 1991-САТУРН SL2

Dayco автоматско Затегнување На Ременот Одговара изберете: 1991-САТУРН SL1, 1991-САТУРН SL2

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.00

Овој Dayco Производи Inc Додаток Погонски Ремен Затегнувач Собранието е замена ОЕ. Dayco 89240 Погон Појас Затегнувач Собранието. НАМАЛЕТЕ ГИ ВИБРАЦИИТЕ : Помеѓу мазно насочување на ременот и точно затегнување, склопот на затегнувачот помага во компресорите за климатизација на возилото, алтернаторите, пумпите за серво волан, пумпите за вода и други различни додатоци на моторот кои се клучни за перформансите на возилото. Ова Тешко, издржливо Склопување На Затегнувачот на Погонскиот Ремен е точна замена на ОЕ дизајнирана да го намали абењето, триењето, вибрациите и грубоста. ПРОДОЛЖЕТЕ ГО РАБОТНИОТ ВЕК : овие склопови имаат помазни површини и построги димензионални толеранции за да го продолжат животниот век на ременот. Подмачканите лежишта и заптивките со висока температура обезбедуваат врвни перформанси. Изграден да трае, Ова Затегнувачко Склопување има супериорна толеранција на нечистотија, сол, хемикалии и друга нечистотија под хаубата. ПОТПРЕТЕ се НА КВАЛИТЕТНИ АВТОДЕЛОВИ : основните делови на моторот на Дејко и решенијата на системот за погон нудат економичност, ефикасност и исклучителни перформанси на моторот, додека ги минимизираат бучавата, вибрациите и грубоста. Тие се стремат да бидат први на пазарот со вградени до последни производи како што се висококвалитетни ремени за мерење на времето на моторот, серпентини ремени, погонски ремени, затегнувачи на ремени и многу повеќе. ДОВЕРБА ВО ДЕЈКО : Дејко е глобален лидер во индустријата за производство на автомобилски делови и има изградено репутација за висококвалитетни Дневни појаси од 1905 година. Добавувачот е воден од нивната примарна деловна стратегија за предвидување и задоволување на потребите на нивните клиенти преку сигурни производи и услуги. Одговара Изберете : 1991-2002 САТУРН SL1 1991-2002 САТУРН SL2 1993-2002 САТУРН SC2 1991-2002 САТУРН SL 1993-2002 САТУРН SC1 1993-2000 САТУРН SW2 1993-1999,2001 САТУРН SW1 1991-1992 САТУРН SC1 и повеќе - додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Главните својства

Избор на купувачот

MSHHIPC Хинди СрцеЗлато / Розова Најлон Ремен Часовник Од Manoush За Жени 1 Компјутер Види MSHHIPC Хинди СрцеЗлато

Ова е Сребрен Додаток За Срце Вистинска Метална Кожна Јака За Кучиња Портокал 24 Квалитет направен дизај

Карактеристики јасна сијалица за замена."месечини" клин база светилки.Клин база.Сијалица база т5 клин.Бо

Jazwares носи aew фанови на сите нови коди Родос LJN слика, кој најкул ретро изглед! Рекреирајте го вашиот омиле

Земјата соба со геометриски печатење на оваа зелена мрежа килим Направено со ВЛАКНА ЗА МИЛЕНИЧИЊА со ра

Бали Удобност Револуција безжичните градници ви нудат флексибилно вклопување и удобност наоколу Кул т�

Еден од оригиналните ликови од играта на блокбастерот Роблокс луд Убиец од лолерис, Адам ја носи фразат�

Викерман 3 " Пиштол Метал 4Заврши Топката Украс Во Собата Овој комплет вклучува мат, сјајни, сјајни и свет

Задоволете ги слатките заби на сите со сервирање торта на Нашите Квадратни Црни Лилјаци Хартиени Чинии

Овие Трендови Меѓународни Седумте Смртни Гревови : Сезона 3Клучниот Уметнички Ѕиден Постер е дизајнира�

Добијте пријатно во стилот Во Овој Далас Каубојс Брајтсајд Топ И Панталони Поставени Од Концепти Спорт.

Мек, природно пенлив црвен обоен песок Посипете црвен песок на занаетчиски проекти како уметнички мате�

Покривките За Мебел За Патио Терацо со Класични Додатоци нудат стил од висока класа во заштита со средн�

Scroll